23:59 04 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Sportivii de la CSM Constanța, medaliați la Campionatul Național de Aquatlon (GALERIE FOTO)

04 Apr, 2023 10:26 1204 Marime text

Noi performanțe înregistrate de sportivii de la secția de triatlon a CSM Constanța, aceștia urcând pe podium și la Campionatul Național de Aquatlon de la Târgu Mureș.

Carol Popa a încheiat competiția pe locul 1, la categoria Elite, U-23 și Juniori 18-19 ani și Juniori 16-17 ani.

O performanță remarcabilă, secondată de Raul Petre care a terminat și el pe podium, pe locul 2.

La categoria cadeți, Gabi Mihăilescu a obținut locul 2, în timp ce Paul Găloiu s-a clasat pe locul al treilea.

Sportivii sunt antrenați la CSM Constanța de Cristian Doicescu.

Anul acesta Campionatul Național de Aquatlon a fost găzduit de către Master Ski & Bike Club din Târgu Mureș, în cadrul Transylvania Indoor Triathlon Festival, într-o locație modernă, inaugurată destul de recent – locație care îndeplinește toate standardele moderne din acest domeniu. Probă care a constat în înot și alergare, doi constănțeni au fost pe podium, la finalul competiției, care s-a desfășurat în format înot / alergare. Felicitări, băieți, felicitări staff-ului și tuturor celor care i-au sprijinit și încurajat!, este mesajul CSM Constanța.

Sursa foto: Facebook (CSM Constanța Triatlon)