20:24 27 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Sportivii de la Trident Triathlon Team Constanța, pe podium la H3RO Mamaia 2023 (GALERIE FOTO)

25 Sep, 2023 10:05 1496 Marime text

Clasări foarte bune pentru sportivii Trident Triathlon Team Constanța la H3RO Mamaia 2023, cea mai mare competiție de triatlon din Estul Europei.

La prima participare pe distanța Sprint, Amalia Singuran a obținut două titluri de campioană națională la categoria juniori 1 și 2, a devenit vicecampionă națională Under-23 șiu s-a clasat pe locul 3 la Seniori si Open feminine.

Alexandra Sophie Iofciu a obținut două titluri de vicecampionă națională la categoria juniori 1 și 2 și locul 3 la categoria U-23, distanța Sprint.

Alexandru Chesler a devenit campion național la categoria AG 40-44 ani și Open masculin 40-49 ani, pe distanța Sprint.

Rezultate bune au avut și Andrei Pazu, pe distanța Sprint, David Ermilov și Vlad Bocai, pe distanța Supersprint.

De asemenea, la proba de Ștafeta Mixtă Trikids au urcat pe podium: Ayra Bechir și Dominic Tănase (la primul concurs de triatlon) locul 1 categoria 6-7 ani; Serena Tănase și Luca Naciadis, ambii la primul concurs de triathlon - locul 2 categoria 8-9 ani; Izabela Breșit și Cristian Sgură - locul 2 la categoria 12-13 ani.

La CN Ștafetă Mixtă, Andrei Pazu și Amalia Singuran au obținut locul 6, iar David Ermilov și Sophie Iofciu s-au clasat pe 7.