07:59 27 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Sansele la titlu sunt din ce in ce mai mici

18 Apr, 2005 00:00 893 Marime text

Campionii, fara victorie la Baia Mare

HCM Constanta nu a reusit decat un rezultat de egalitate, scor 25-25, in meciul disputat sambata seara, in deplasare, cu Minaur Baia Mare. Partida din cadrul etapei a XXIII-a fost una aprig disputata, oaspetii ratand victoria dupa ce, cu doar cateva minute inainte de final, condusesera la o diferenta de patru goluri. Incurajati de un public fanatic, handbalistii baimareni au facut absolut totul sa castige partida. Antrenorul Minaurului, Lascar Pana a avut din nou un comportament agitat, fiind primul care protesta de fiecare data cand deciziile arbitrilor nu ii avantajau echipa. Dupa primele 30 de minute de joc, tabela de marcaj indica un rezultat egal, 13-13. Dupa pauza, elevii lui Aihan Omer au controlat jocul dar au gresit pe final, in momente decisive, permitand astfel gazdelor sa revina in joc. Cel mai bun marcator al formatiei noastre a fost Marius Stavrositu, cu sase reusite. Pentru HCM au mai inscris in aceasta intalnire urmatorii jucatori: Baiceanu (3 g), Buricea (3), Nicolae (3), Tucanu (3), Toma (3), Adzic (2), Oselinsche si Soldanescu (cate unul). De partea cealalta, vedetele gazdelor au fost Valentin Ghionea (golgheterul Ligii Nationale) care a marcat opt goluri, precum si nou venitul Yan Viszhbovschi, jucator care a "punctat" de sapte ori. In urma acestei partide, sansele formatiei noastre de a mai cuceri titlul sunt din ce in ce mai mici. In prezent, Dinamo continua sa fie lidera clasamentului, cu 39 de puncte, urmata de HCM cu 38 de p si Minaur (36). Intr-un alt meci al etapei, Dinamo s-a impus cu 36-35 in fata dobrogenilor de la CSM Medgidia, dupa un meci extrem de echilibrat. Formatia antrenata de Ion Craciun se afla in acest moment pe locul noua al clasamentului, cu un total de 20 de puncte.