12:17 27 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Rugby în 7 CS Năvodari, pe locul cinci în clasamentul final al Campionatului Național (GALERIE FOTO)

29 Oct, 2023 08:37 915 Marime text

Echipa de rugby CS Năvodari a ocupat locul cinci în clasamentul final al Campionatului Național de rugby în 7.

Meciurile din ultima etapă a competiției, Grupa Elită, s-au disputat pe stadionul „Tepro“ din Iași, iar formația din Năvodari (antrenori Cristian Husea, Cornel Suciu și Virgil Năstase) s-a clasat pe locul al treilea în Grupa A, jucând finala pentru locurile 5-6.

Primele două meciuri din grupă au fost pierdute de echipa de pe litoral, 7-17 cu Știința Petroșani și 0-26 cu CSU Elbi Cluj (viitoarea campioană), după care a urmat victoria clară cu Grivița București, scor 31-5.

Terminând grupa pe locul al treilea, CS Năvodari a jucat meciul pentru locurile 5-6 cu echipa gazdă, Poli Iași.

A fost o partidă echilibrată, la final, scorul fiind egal, 21-21, astfel că au fost necesare două reprize a câte cinci minute de prelungiri pentru desemnarea câștigătoarei.

CS Năvodari a fost mai eficientă, câștigând cu 19-17 și clasându-se pe locul al cincilea în clasamentul turneului și la general.

Formația noastră și-a îndeplinit obiectivul de menținere în Grupa Elita și va evolua și în ediția viitoare, alături de cele mai bune echipe din Campionatul Național de rugby în 7, este mesajul CS Năvodari.

Imaginile au fost preluate de pe pagina de Facebook a CS Năvodari.