14:23 23 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Rasturnare spectaculoasa

02 Dec, 2002 00:00 770 Marime text

CS Midia Navodari - Metalul Plopeni 3-1 (2-1)

Desi s-a vazut condusa inca din primele minute, CS Midia a reusit sambata sa rastoarne situatia pe tabela de marcaj, impunandu-se pe terenul propriu in fata celor de la Metalul Plopeni cu scorul de 3-1 (2-1). Era din minutul 20 cand D. Gheorghe reusea deschiderea scorului cu un sut de la 8 m. Avantajul oaspetilor nu a tinut decat 12 minute, pentru ca, in urma unui contraatac rapid al navodarenilor, Roman (32) a finalizat cu un sut din interiorul careului. A urmat presiunea gazdelor care au preluat conducerea dupa cinci minute, cand Zamfirescu (37) a inscris cu un sut din 10 m. Rezultatul consemnat la pauza a fost majorat la 3-1, cu 10 minute inainte de final, cand centrarea lui D. Petre a fost deviata de piciorul lui L. Stefan (80).CS Midia: Miron - Croitoru, R. Miu, L. Stefan - Floricica, Gherbezan, D. Petre, Borza (82 Ochia), Truta - Roman (86 Scaeteanu), Zamfirescu (73 Frimu). 4.Antrenor: Leonida Nedelcu.Metalul: C. Stancu - Sg. Bar, Cr. Oprea, D. Radu, Medelet (46 Stirbu), Dida - D. Gheorghe (75 D. Baciu), R. Ciobanu, Basascu - Antal (75 M. Radulescu), S. Popescu. Antrenor: Constantin Stancu.