07:50 19 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

UPDATE. Primul amical Louis Munteanu, două goluri în victoria clară a FC Viitorul cu U Craiova (galerie foto)

06 Jun, 2020 15:03 2778 Marime text

• Două partide de verificare, astăzi, între FC Viitorul și U Craiova, disputate în Bănie

FC Viitorul a înregistrat o victorie clară, astăzi, în primul meci amical din perioada de pregătire a reluării Ligii 1, câștigând cu 3-0 (3-0) disputa de astăzi din Bănie cu U Craiova.

Golurile au fost marcate de Louis Munteanu (21, 41) și Bârnoi (39).

Au evoluat:

U. Craiova (antrenor, Cristiano Bergodi): L. Popescu (46 Marinescu) - Şt. Vlădoiu, Gardoș, Cosic (71 Danciu), Bancu (cpt.) - Qaka, A. Ivanov - Al. Popescu, Gustavo, V. Mihăilă (17 Baiaram) - L. Nițu.

FC Viitorul (manager tehnic: Gheorghe Hagi): Tordai (62 Buzbuchi) - T. Căpușă, M. Dulca, P. Iacob, Dussaut - C. Matei, Edjouma, Vl. Achim (cpt.), Bârnoi - G. Ganea, L. Munteanu. Au mai jucat Dănuleasa, Georgescu, G. Buta, Grosu şi Grameni (din minutul 60), Andronache, N. Popescu şi Bodişteanu (din minutul 74).

Cele două formații dispută astăzi la Craiova două meciuri de verificare, cealaltă confruntare începând la ora 14.30 și fiind transmisă în direct de Digi Sport 1. Echipa de pe litoral a început foarte bine și această confruntare, deschizând scorul în minutul 6, prin Rivaldinho.

În acest meci, formula de start a FC Viitorul este: Căbuz – Boboc, Mladen, V. Ghiță, Cr. Ganea – A. Ciobanu, Artean, Casap – G. Iancu, Rivaldinho, A. Pitu. Rezerve: Buzbuchi – Georgescu, Andronache, Buta, Chițu, Dănuleasa, Grosu, Popescu, Grameni, Bodișteanu.

În lotul deplasat în Bănie au fost incluși zece juniori din cadrul Academiei Gheorghe Hagi.

UPDATE:

Al doilea meci i-a revenit echipei craiovene cu 2-1 (Bărbuț 38, 81 / Rivaldinho 6).

Sursa foto: Facebook (FC Viitorul)