02:19 17 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

UPDATE Naționala României s-a impus în meciul cu Insulele Feroe, dar în minutul 74 scorul era 0-0!

12 Oct, 2019 21:05 1936 Marime text
Echipa națională de fotbal a României a bifat o victorie de serviciu în această seară, 3-0 în deplasare cu Insulele Feroe, în preliminariile Campionatului European din 2020, dar succesul s-a conturat abia în ultimul sfert de oră, până în minutul 74 scorul fiind 0-0!

Au marcat G. Pușcaș (74), Mitriță (83) și Keșeru (90+4).

România (selecționer, Cosmin Contra) a jucat cu: Tătărușanu - Benzar, Nedelcearu, Chiricheș (cpt.) (38 Rus), Bancu - Anton - I. Hagi, Stanciu, Coman (69 Mitriță) - Pușcaș, Fl. And one (65 Keșeru).

Marți, 15 octombrie, la București, tricolorii susțin un meci foarte important, contra uneia dintre contracandidatele la calificare, Norvegia, partida disputându-se pe Arena Națională din București, în fața a peste 30.000 de copii și însoțitori ai lor.

În această seară, de la ora 21.45, se mai joacă meciurile Norvegia - Spania și Malta - Suedia. Înaintea acestor partide, clasamentul arată astfel: 1. Spania - 18p, 2. România -13p, 3. Suedia - 11p, 4. Norvegia - 9p, 5. Malta - 3p, 6. Insulele Feroe - 0p.

UPDATE:

În celelalte două partide s-au înregistrat rezultatele: Norvegia - Spania 1-1 (King 90+2 - din penalty / Saul 47) și Malta - Suedia 0-4 (Danielson 11, Larsson 57 - din penalty, 71, Agius 66 - autogol).

Clasament: 1. Spania - 19p, 2. Suedia - 14p, 3. România - 13p, 4. Norvegia - 10p, 5. Malta - 3p, 6. Insulele Feroe - 0p.

Meciurile de marți, 15 octombrie: România - Norvegia, Suedia - Spania și Feroe - Malta.

Sursa foto: Facebook (Echipa națională de fotbal a României)