18:13 27 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Minifotbal Constanța Campioana CS CFR TTS Arsenal Inel II și-a luat revanșa în fața ACS TMV Ovidiu

05 Feb, 2024 10:47 916 Marime text

În derby-ul Campionatului Județean de minifotbal Constanța, CS CFR TTS Arsenal Inel II, campioana en titre, s-a impus în fața echipei ACS TMV Ovidiu, cu scorul de 3-2, la pauză 0-0, într-un meci din cadrul etapei a 19-a.

Golurile „tunarilor” constănțeni au fost marcate de Alexandru Vieru, Adrian Benciu și Edis Abibula.

A fost un meci pe muchie de cuțit, golul victoriei fiind marcat în prelungirile partidei. Echipa din Ovidiu a deschis scorul prin Andrei Apostolache, după care „tunarii” constănțeni au egalat prin Alexandru Vieru și au preluat conducerea după reușita lui Adrian Benciu. În finalul meciului Denis Nicolae a restabilit egalitatea, dar campioana en titre a lovit decisiv, imediat, prin Edis Abibula. A fost o frumoasă revanșă pentru câștigătoarea ultimelor patru ediții după înfrângerea din turul sezonului regulat, CS CFR TTS Arsenal Inel II consolidându-și astfel poziția de lider, este mesajul campioanei.

Clasament: 1. CS CFR TTS ARSENAL INEL II 51p (golaveraj: 110-50), 2. ACS Marina Rangers LMP 47p (119-52), 3. ACS TMV Ovidiu 47p (106-51), 4. IPA 5 Constanța 34p (75-77), 5. ACS Săgeata Stejaru 33p (85-55), 6. AS Squadra Viola 31p (81-68), 7. ACS Sporting 31p (74-71), 8. Aqua Magic 27p (75-73), 9. AS Wolf 2015 20p (66-86), 10. WaterBoyz 19p (73-76), 11. Golden Tuzla 15p (84-121), 12. All Stars Team 12p (67-107), 13. CFC Palace Boys 10p (59-125), 14. KM 4-5 8p (48-110).

În etapa 20-a, CS CFR TTS Arsenal Inel II va întâlni duminică, 11 februarie 2024, echipa KM 4-5.

Imaginea a fost preluată de pe pagina de Facebook „Arsenal Inel II“. Sursa foto: Sorin Danielciuc