07:02 26 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Liga a 4-a Axiopolis Cernavodă, cu Petre Grigoraș antrenor, a stabilit scorul etapei. CS Medgidia, victorie în minutul 90+6

14 Mar, 2022 00:00 4072 Marime text
 Sursa foto (cu rol ilustrativ): Academia Hagi. Imaginea este de la partida amicală Farul U19 - Axiopolis Cernavodă, disputată luna trecută.
  • Axiopolis a suferit în ultima perioadă mai multe schimbări, începând cu banca tehnică și continuând cu lotul de jucători.

În Liga a 4-a de fotbal a județului Constanța s-a disputat etapa a 20-a, prima din 2022. Scorul rundei s-a înregistrat în meciul Axiopolis Cernavodă - CS Agigea.

Axiopolis a cunoscut în ultima perioadă mai multe schimbări, începând cu banca tehnică (unde îl are acum ca antrenor pe cunoscutul tehnician Petre Grigoraș) și continuând cu lotul de jucători, în care a transferat fotbaliști precum Marius Fotescu, Alexandru Moise, Gheorghe Andrescu, George Rusu, Radu Mirică sau Alexandru Săbăngeanu. În meciul cu CS Agigea, echipa din Cernavodă s-a impus cu 9-1 (4-1). La juniori, partida s-a încheiat tot cu succesul lui Axiopolis, scor 6-1.

CSO Ovidiu - CS Năvodari 2-1 / 0-8
Voința Valu lui Traian - Știința Acalab Poarta Albă 2-2 / 2-2.

În meciul CS Medgidia - Viitorul Hârșova, gazdele s-au impus cu emoții, înscriind golul victoriei în minutul 90+6! „Prima repriză a aparținut Medgidiei în totalitate, care a deschis scorul în minutul 20, prin Anton Adrian și tabela a rămas neschimbată până în partea a doua. Hârșova a replicat imediat după pauză și când lucrurile păreau să se încheie la egalitate, Ionuț Miculete a fost îngerul echipei, marcând în prelungiri, în minutul 96, cu un gol superb. 2-1 pentru Medgidia care își trece fericită în cont prima victorie din returul Ligii a IV-a de Fotbal“, se menționează pe pagina de Facebook a CS Medgidia.

Clasament seniori: 1. Gloria Băneasa - 53p (20m), 2. CS Năvodari - 49p (19m), 3. CS Medgidia - 49p (19m), 4. CS Poseidon Limanu 2 Mai - 47p (20m), 5. CSO Ovidiu - 33p (18m), 6. Victoria Cumpăna - 33p (20m), 7. Sparta Techirghiol - 29p (19m), 8. Viitorul Hârșova - 27p (20m), 9. Portul CFR Constanța - 26p (20m), 10. CS Mihail Kogălniceanu - 24 (18m), 11. CS Agigea - 23p (16m), 12. Axiopolis - 22p (20m), 13. Farul Tuzla - 22p (18m), 14. Știința Acalab Poarta Albă - 19p (18m), 15. Viitorul Cobadin - 16p (16m), 16. Viitorul Pecineaga - 13p (20m), 17. Voința Valu lui Traian - 7p (19m), 18. Emaus Cernavodă - 3p (20m).

În întrecerea de juniori a Ligii a 4-a, liderul clasamentului, cu 57 de puncte, este CS Năvodari (antrenor, Florin Adam), care are victorii pe linie în cele 19 partide disputate. Pe locul doi se află Portul CFR Constanța, cu 52 de puncte.