00:07 24 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Liga a 3-a Un gol pe final, din penalty, a stabilit remiza în meciul Gloria Albești - Farul II (VIDEO)

04 May, 2023 11:55 1456 Marime text
Sursa foto: captură Youtube Farul TV

În etapa a șasea a turneului play-off al Ligi a 3-a, seria a treia, Gloria Albești a întâlnit pe teren propriu Farul II Constanța, iar partida s-a încheiat la egalitate, 1-1 (0-0).

Oaspeții au deschis scorul prin Ianis Malama, în minutul 50, iar gazdele au egalat dintr-un penalty transformat de Alexandru Muscă în minutul 87.

Au evoluat formațiile:

Gloria Albești (antrenor, Vasile Enache): Ciuperceanu - Mișilaricu (60 Muzechearu), Marin, Stoian, Puiu - Florea, Anton, Neicu (909+4 Sapioniac), Roată (60 Trofim) - Zugravu, Muscă. Rezerve neutilizate: Rotaru - Moroianu, Iscru, Ciocâia.

Farul II (antrenori, Constantin Fălină și Marius Axinciuc): Mușat - Grosu, Bîrzu, Lazăr, Mitulețu - Calu (84 Croitoru), Stancu (84 Leonte), Tănasă - Malama (69 Codreanu), Vîlea (60 Iorga), Pelivan (69 Cocoș). Rezervă neutilizată: Cimpoeșu.

În celălalt meci din etapă, CS Afumați - Înainte Modelu 5-0.

Clasament: 1. CS Afumați – 60p, 2. Farul II – 44p, 3. Gloria Albești – 33p, 4. Înainte Modelu – 33p.

În etapa a șasea din turneul play-out s-au înregistrat rezultatele:

Agricola Borcea – Recolta Gheorghe Doja 5-1
FC Voluntari 2 – Dunărea Călăraşi 2-2
CS Amara – Gloria Băneasa amânat.

Clasament: 1. Dunărea Călărași – 35p. 2. Gloria Băneasa – 34p (5m), 3. FC Voluntari II – 32p, 4. Recolta Gheorghe Doja – 29p, 5. Agricola Borcea – 27p, 6. CS Amara – 8p (5m).