01:06 20 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Liga a 3-a Gloria Albești, victorie în deplasare, după un meci cu șapte goluri, nerecomandat cardiacilor!

02 Oct, 2022 10:44 2038 Marime text
  • După șase runde, echipa pregătită de Vasile Enache și Gabriel Dinică se află pe podium.

Etapa a șasea a seriei a treia din Liga a 3-a la fotbal i-a adus o victorie în deplasare Gloriei Albești, într-un meci cu șapte goluri!

Pregătită de Vasile Enache (antrenor principal) și Gabriel Dinică (antrenor secund), echipa din județul Constanța s-a impus cu 4-3 (1-1), desfășurarea meciului nefiind recomandată cardiacilor. Gloria a câștigat grație unui gol marcat în minutele de prelungire!

Au marcat Mihăiță Năstase (16, 63 - din penalty), Giordano Lungu (70) / Mihai Zugravu (2), Cristian Stoian (52), Alexandru Muscă (83, 90+3).

Meci triller la Gheorghe Doja! Victorie de senzație obținută pe final de meci, când băieții noștri au întors rezultatul de la 3-2, după ce au condus de două ori, cu 1-0 si 2-1! Felicitări jucătorilor noștri pentru ambiția de care au dat dovadă, luptând și crezând până la final că pot câștiga jocul!, este mesajul de pe pagina de Facebook a Gloriei Albești.

Gloria Albești a jucat cu: Sebastian Ciuperceanu - Stelian Mișelăricu, Cristian Stoian, Andrei Florea, Răzvan Puiu, Dragoș Grigore, Mihnea Neicu, Mădălin Anton, Alexandru Vieru, Robert Pîslaru, Mihai Zugravu. Au mai intrat: Horia Marin, Alexandru Muscă, Cosmin Zamfir, Fineas Roată și Dumitru Muzechearu și Vlad Sandu.Rezerve neutilizate: Costi Rotaru, Adrian Sapioniac, Robert Mărgean.

Celelalte două reprezentante ale județului Constanța în seria a treia, Farul Constanța II și Gloria Băneasa (nou-promovată), au pierdut:

FC Voluntari II - Farul Constanța II 4-0
Gloria Băneasa - CS Afumați 0-3