10:53 27 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Liga a 3-a Axiopolis Cernavodă a condus până în minutul 90 pe terenul celei de-a treia clasate

12 Nov, 2023 08:08 1900 Marime text

Reprezentantele județului Constanța în seria a treia a Ligii a 3-a la fotbal, Axiopolis  Cernavodă și Gloria Băneasa, au înregistrat o remiză și o înfrângere în etapa 12-a.

Axiopolis Cernavodă a remizat, 1-1, în deplasare cu a treia clasată, Agricola Borcea, oaspeții conducând până în minutul 90, fiind apoi egalați!

Pentru Axiopolis a înscris Alex Vieru.

Meci finalizat egal după minutele de prelungire! Un meci în care am condus timp de 90 minute, dar în care am fost egalați, scor final 1-1, este mesajul lui Axiopolis Cernavodă.

Remiza de 1-1 poate reflecta eforturile echilibrului dintre cele două formații, echipele plecând de pe teren resemnate, însă cert este că șoimii au condus până în minutul 90. Acest meci a arătat încă o dată că fotbalul poate fi imprevizibil și plin de învățăminte. Tabela de marcaj poartă numele lui Alex Vieru. Deși nu am reușit să câștigăm, această evoluție arată progresul echipei și ne dă speranța că în meciurile viitoare putem obține rezultate mai bune, se arată pe pagina de Facebook „Suporter Șoimii – Axiopolis Cernavodă“.

Gloria Băneasa s-a duelat, tot în deplasare, cu LPS HD Clinceni (echipa de pe locul patru), care a câștigat cu 2-1, golurile fiind marcate în minutele 34 și 68, respectiv 74.

Celelalte rezultate ale etapei în seria a treia:

CS Afumaţi – Înainte Modelu  1-0
Progresul Fundulea – Dunărea Călăraşi  0-0
FC Voluntari 2 – Recolta Gheorghe Doja  1-1.

Clasament: 1. CS Afumați – 29p, 2. Dunărea Călărași - 26p, 3. Agricola Borcea - 21p, 4. LPS HD Clinceni – 20p, 5. Recolta Gheorghe Doja - 17p, 6. Axiopolis Cernavodă - 16p, 7. Gloria Băneasa - 12p, 8. Înainte Modelu - 12p, 9. Progresul Fundulea – 11p, 10. FC Voluntari 2 - 7p.

Sursa foto: Facebook (Axiopolis Cernavodă)