04:14 26 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

UPDATE În Liga a 3-a, Axiopolis Cernavodă a învins în deplasare FCSB II. CS Medgidia, remiză acasă

12 Oct, 2018 18:38 2756 Marime text
Echipa de fotbal Axiopolis Cernavodă a disputat astăzi partida din etapa a opta a Ligii a 3-a, seria secundă, întâlnind în deplasare FCSB II.

Partida a fost câștigată de oaspeți cu 1-0 (G. Rusu 65), Axiopolis realizând astfel a doua victorie consecutivă.

Ionel Melenco, antrenorul echioei din Cernavodă, a mizat pe: Puia - Crânganu, G. Lazăr, L. Gheorghe, Andrescu (cpt.), Anton, Coconașu, S. Moise (70 M. Hristu), Beșleagă, G. Rusu (80 Uzun), Bolat (76 D. Zaharia).

Rezerve neutilizate: Cr. Nanu - Acasandrei și Vieru.

Nu au jucat Crețu (suspendat) și Șerban (accidentat), în vreme ce Vieru este incomplet refăcut.

Astăzi, în etapă s-a mai jucat un meci, Delta Dobrogea Tulcea - Progresul 1944 Spartac 1-2.

Celelalte partide se dispută sâmbătă, 13 septembrie, de la ora 15.00: CSM Olteniţa - SC Popeşti-Leordeni, Sportul Chiscani - Înainte Modelu, CS Făurei - Unirea Slobozia, CS Medgidia - CS Tunari şi CS Afumaţi - Agricola Borcea. FC Rapid are rundă liberă.

UPDATE:

CS Medgidia a înregistrat o remiză, 1-1, în meciul cu CS Tunari. Golul gazdelor a fost marcat de căpitanul echipei, Ionuț Florea, în minutul 10. Oaspeții au egalat în minutul 44. În etapa viitoare, CS Medgidia va juca în deplasare cu Unirea Slobozia.

Celelalte rezultate de azi:

CSM Olteniţa - SC Popeşti-Leordeni 0-1
Sportul Chiscani - Înainte Modelu 2-3
CS Făurei - Unirea Slobozia 1-2
CS Afumaţi - Agricola Borcea 4-0.

Clasament: 1. Slobozia - 22p, 2. Afumaţi - 19p, 3. Rapid - 19p, 4. Popeşti-Leordeni - 16p, 5. Borcea - 15p, 6. Tunari - 13p,  7. Cernavodă - 13p, 8. Progresul - 10p, 9. Modelu – 10p, 10. Medgidia - 7p, 11. Olteniţa - 5p, 12. Făurei - 4p, 13. FCSB II - 3p, 14. Chiscani - 2p, 15. Tulcea - 0p.

Sursa foto (cu rol ilustrativ): Facebook (Suporter Axiopolis Cernavodă)