10:11 19 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Imagini de la eveniment SSC Farul a învins Sportul Chiscani si a promovat în Liga a 2-a (galerie foto+video)

26 May, 2018 19:26 5413 Marime text
Echipa de fotbal SSC Farul Constanta disputa la aceasta ora pe stadionul Farul meciul cu Sportul Chiscani, din ultima etapa a Ligii a 3-a, sezonul 2017/2018, iar un egal ii duce pe "marinari" (liderii clasamentului) in Liga a 2-a.

La pauza, scorul este 1-0 pentru SSC Farul, dupa golul din minutul 29 al lui Raphael Stănescu.

SSC Farul (antrenori, Petre Grigoraş, Marian Dinu, Ion Barbu si Gică Mina) a inceput meciul in alcatuirea: Gurău - Androne, Kwadwo, Botea, Vântu - Cârstocea, Tudorică - Călințaru, R. Stănescu, V. Şicu (cpt.) - Cl. Dragu. Rezerve: Neagu - Al. Grigoraş, Suciu, Momodou, D. Zaharia, Caragea, Robu.

UPDATE: In minutul 67, SSC Farul se desprinde la 2-0, dupa golul aceluiasi Stănescu. Şicu şi Dragu au ratat ocazii mari, care puteau majora scorul.

UPDATE 1: In minutul 79, Momodou urca scorul la 3-0 pentru SSC Farul, dupa care "marinarii" au si o bara!

UPDATE2: Meciul s-a incheiat. SSC Farul a castigat cu 3-0 si a promovat in Liga a 2-a.