15:15 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

HC Dobrogea Sud Constanța, pe locul trei în Cupa României

15 May, 2022 12:55 1395 Marime text
  • Echipa de pe litoral a învins Minaur Baia Mare în finala mică a competiției.

Echipa masculină de handbal HC Dobrogea Sud Constanța s-a clasat pe locul trei în Cupa României.

La turneul Final Four al competiției, găzduit de Sala Sporturilor din Constanța, HCDS a disputat astăzi finala mică, contra formației Minaur Baia Mare, iar reprezentanta litoralului s-a impus cu 22-20 (11-11).

Victorie. Medalie. Bucurie.

Suntem convinși că meritam mai mult în acest Final Four jucat în casa noastră, însă suntem fericiți că îl încheiem victorioși în aplauzele voastre. Mulțumim pentru încă un sezon plin de momente frumoase, Constanța!, este mesajul de pe pagina de Facebook a HCDS.

În finala mare, se vor întâlni, tot astăzi, de la ora 18.00 (în direct la TVR1), Dinamo și Steaua.

HC Dobrogea Sud Constanța va disputa finala mică a Cupei României (GALERIE FOTO)

Sursa foto: Facebook (HC Dobrogea Sud)