06:37 28 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Handbal CSM Constanța, victorie la scor în Liga Națională

10 Sep, 2023 21:12 1518 Marime text

În etapa a treia a Ligii Naționale, echipa masculină de handbal CSM Constanța a evoluat în deplasare cu CSM Vaslui, astăzi, 10 septembrie 2023, iar oaspeții au realizat o victorie la scor, 32-21 (16-8).

Pentru formația de pe litoral au evoluat: Vasile 7 intervenții, 1 gol, Rusu 5 intervenții - Nistor 5 goluri, Ravnic 5, Căbuț 4, Aliokhin 4, Drăgan 4, Andrei 4, Ilie 2, Susanu 2, Teodor Ștefan 1, Caba, Chikovani, Nikolic, Vegar, Stankovic.

Echipa noastră a conservat fără emoții avantajul consistent luat până la pauză, ba chiar l-a majorat în repriza secundă, când antrenorii George Buricea și Ionuț Pușcașu au rulat tot lotul. Felicitări, jucătorilor și staff-ului!, este mesajul CSM Constanța.

În clasament, formația de la malul mării ocupă locul doi, cu 7 puncte, după două victorii și un egal.

Pentru CSM Constanța urmează meciul cu Steaua, la București, programat duminică, 17 septembrie, de la ora 15.30, în direct la ProArena.

Sursa foto: Facebook (CSM Constanța Handbal)

Egal la Medgidia, între CSM Constanța și Potaissa Turda. Meci dramatic, cu accente de thriller! (GALERIE FOTO)