00:21 28 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Handbal CSM Constanța, recital cu CSM Sighișoara. Victorie la scor și revenire pe locul doi în clasament (GALERIE FOTO)

28 Jan, 2024 20:01 1124 Marime text

Echipa masculină de handbal CSM Constanța a disputat astăzi, 28 ianuarie 2024, primul meci oficlal din noul an, întâlnind pe teren propriu penultima clasată, CSM Sighișoara, într-o restanță din etapa a 14-a a Ligii Naționale.

Meciul le-a revenit la scor gazdelor, la 18 goluri diferență, scor 37-19 (17-8)!

Pentru CSM Constața au evoluat: Rusu, Preda - Stankovic 7 goluri (4x7metri), Aliokhin 5, Komogorov 4, Drăgan 3 (1), Andrei 3, Nikolic 3, Căbuț 3, Ilie 2, Caba 2, Nistor 2, Susanu 2, Teodor Ștefan 1, Ravnic, Vegar.

Handbaliștii noștri au oferit un adevărat recital la Sala Sporturilor și au obținut cea de-a 11-a victorie în 14 etape, în Liga Zimbrilor!

CSM Constanța a controlat jocul de la un capăt la altul și nu a slăbit ritmul în repriza secundă, dublându-și avantajul luat la pauză!

Felicitări, jucătorilor și staff-ului! Mulțumim pentru susținere celor prezenți în sală!, este mesajul CSM Constanța.

Cu acest succes, CSM Constanța revine pe locul 2 în clasament, cu 34 de puncte, două mai mult decât Minaur Baia Mare. Urmează derby-ul etapei a XV-a, pe terenul echipei Potaissa Turda.

Partida e programată duminică, 4 februarie 2024, de la ora 17.30, în direct la ProArena.

Sursa foto: Facebook (CSM Constanța Handbal)