04:26 29 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Handbal CSM Constanța a învins Steaua în deplasare. Diferența s-a făcut în ultimele zece minute

17 Sep, 2023 18:04 1362 Marime text

Victorie pentru echipa masculină de handbal CSM Constanța, astăzi, 17 septembrie 2023, pe terenul Stelei București, în etapa a 4-a din Liga Zimbrilor!

Handbaliștii de pe litoral s-au impus cu 23-17 (7-7), în Sala Apollo, reușind să facă diferența în ultimele zece minute.

George Buricea a jucat inspirat, 7 contra 6, și golurile marcate de Căbuț și Ravnic au rupt echilibrul: 17-15. Inspirația lui Chikovani, erorile în atac ale steliștilor și mâna sigură a lui Ravnic în fața lui Iancu au conturat victoria Constanței, care s-a desprins decisive la 20-15, cu cinci minute înainte de final. Dan Vasile a închis poarta în multe momente și a încheiat meciul cu 15 parade (procentaj 48,3%), se arată pe pagina de Facebook a CSM Constanța..

Au evoluat: Vasile 1 gol, Rusu – Aliokhin 6 goluri, Ravnic 5 (1x7), Stankovic 3 (1), Căbuț 2 (1), Ilie 2, Drăgan 2, Nikolic 1, Chikovani 1, Nistor, Caba, Vegar, Susanu, Mourino, Andrei.

Felicitări, jucătorilor și staff-ului! Mulțumim, suporterilor, care ne-au susținut la meciul din Capitală! Îi așteptăm să umplem Sala Sporturilor la meciul următor, cu CSM București! Duminică, pe 24 Septembrie! Hai, Constanța!, este mesajul CSM Constanța.

Sursa foto (cu rol ilustrativ): Facebook (CSM Constanța Handbal)