Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
13:47 21 10 2019 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Fotbalul judeţului Constanţa Meciul FC Mereni - Sport Prim Oltina s-a încheiat 5-5!

ro

17 Sep, 2019 00:00 736 Marime text

În etapa a patra de la Liga a 5-a de fotbal a judeţului Constanţa s-au înregistrat rezultatele: în seria Nord - Dacia Mircea Vodă - Viitorul Târguşor 4-1, Flacăra Crucea - Dunărea Ciobanu 2-1, CS Murfatlar - Victoria Mihai Viteazu 4-1, AS Litoral Sport 2019 Corbu - Viitorul Hârşova 3-0, CS Peştera - Voinţa Săcele 2-1, Sportul Tortoman - CS Sharks Lumina 4-3, Steaua Speranţei Siliştea - Recolta Nicolae Bălcescu 1-0. Partida Speranţa Castelu - Litoral Corbu a fost amânată; în seria Sud - FC Mereni - Sport Prim Oltina 5-5, Danubius Rasova - AS Viişoara 2-1, AS Pelinu 2016 - Avântul Comana 0-2, Kinder Constanţa - Viitorul Cobadin 1-4, CS Negru Vodă - CS Poseidon Limanu 2 Mai II 3-1, AS Săgeata Stejaru 2019 Constanţa - Unirea Topraisar 3-3, AS Pelinu Gold 2019 - Fulgerul Chirnogeni 8-1, Olimpia Constanţa - Inter Ion Corvin 2-1.
Scorurile din etapa a treia a Ligii a 6-a au fost: Dunărea Ostrov - AS Independenţa 3-2, Luceafărul Amzacea - AS Bărăganu 2-0, Viitorul Cobadin II - Voinţa Cochirleni 5-3, Viitorul Cuza Vodă - Pescarul Ghindăreşti 5-2, Pescăruşul Gârliciu - Gloria Seimeni 3-1, Flacăra Viişoara - Ulmetum Pantelimon 4-4, Trophaeum Adamclisi - CS Medgidia II 7-2.

Clasamente:

Liga a 5-a, Seria Nord: 1. Peştera - 12p, 2. Murfatlar - 10p, 3. Siliştea - 10p, 4. Corbu - 9p, 5. Mircea Vodă - 6p, 6. Crucea - 6p, 7. Nicolae Bălcescu - 6p, 8. Tortoman - 6p, 9. Săcele - 4p, 10. Mihai Viteazu - 4p, 11. Târguşor - 4p, 12. Hârşova - 4p, 13. Castelu - 3p, 14. Corbu 2019 - 3p, 15. Lumina - 3p, 16. Ciobanu - 0p,
Liga a 5-a, Seria Sud: 1. Rasova - 12p, 2. Ion Corvin - 9p, 3. Săgeata Stejaru 2019 - 8p, 4. Mereni - 7p, 5. Cobadin - 7p, 6. Olimpia - 7p, 7. Negru Vodă - 6p, 8. Comana - 6p, 9. Pelinu 2016 - 4p, 10. Oltina - 4p, 11. Pelinu Gold 2019 - 4p, 12. AS Kinder - 3p, 13. Viişoara - 3p, 14. Poseidon Limanu II - 3p, 15. Topraisar - 2p, 16. Chirnogeni - 0p.

Liga a 6-a: 1. Adamclisi - 9p, 2. Cuza Vodă - 9p, 3. Cobadin II - 6p, 4. Viişoara - 5p, 5. Pantelimon - 4p, 6. Amzacea - 4p, 7. Ghindăreşti - 3p, 8. Gârliciu - 3p, 9. Ostrov - 3p, 10. Medgidia II - 3p, 11. Independenţa - 3p, 12. Cochirleni - 3p, 13. Seimeni - 0p, 14. Bărăganu - 0p.

Citeşte şi:

​Fotbalul județului Constanța Rezultatele din etapa a șaptea a Ligii a 4-a

Sursa foto (cu rol ilustrativ): Facebook (Dornik de Sport)

 

Ti-a placut articolul?

Comentarii