Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
10:54 18 10 2018 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Fotbalul județului Constanța Ce meciuri se joacă în weekend în Ligile a 4-a, a 5-a şi a 6-a (program + clasamente)

ro

22 Sep, 2018 00:00 591 Marime text
În etapa a opta a Ligii a 4-a de fotbal a județului Constanța, programată sâmbătă, 22 septembrie, se vor disputa partidele: Axiopolis Cernavodă II - CS Cumpăna (ora 10.00 - juniorii, ora 12.00 - seniorii), CS Poseidon Limanu - FC Farul Constanța (11.00 / 13.00), Farul Tuzla - Voința Valu lui Traian (11.00 / 13.00), CS Lipnița Carvăn - Gloria Băneasa (11.00 / 13.00), CSO Ovidiu - Gloria Albeşti (15.00 / 17.00), Ştiința Acalab Poarta Albă - Viitorul Fântânele (11.00 / 13.00), Portul Constanța - CSC Mihail Kogălniceanu (11.00 / 13.00), Sparta Techirghiol - CS Eforie (11.00 / 13.00), CS Năvodari - CS Agigea (15.00 / 17.00). În avans s-au jucat meciurile CS Cumpăna - Farul Tuzla (6-2 la seniori, 4-5 la juniori), contând pentru etapa a noua.
 
Duminică, 23 septembrie, a fost programată runda a şaptea a Ligii a 5-a, meciurile fiind: Recolta Nicolae Bălcescu - Viitorul Târguşor (14.00), Olimpia Constanța - FC Mereni (17.00), CS Murfatlar - Voința Săcele (14.00), Litoral Corbu - AS Pelinu (11.00), Sportul Tortoman - CS Peştera (14.00), Danubius Rasova - Avântul Comana (12.00), Sport Prim Oltina - Speranța Castelu II (12.00), Unirea Topraisar - Inter Ion Corvin (11.00) şi Carsium Hârşova - Viitorul Pecineaga (14.00).
 
În aceeaşi zi de duminică se va disputa şi etapa a patra de la Liga a 6-a, astfel: în seria Nord - Victoria Mihai Viteazu - Dacia Mircea Vodă (11.00), Flacăra Crucea - Ulmetum Pantelimon (11.00), Viitorul Cuza Vodă - Steaua Speranței Siliştea (11.00), Gloria Seimeni - Pescăruşul Gârliciu (11.00), Dunărea Ciobanu - Pescarul Ghindăreşti (11.00) şi Înfrățirea Cogealac - Emaus Cernavodă (14.00); în seria Sud - Voința Cochirleni - Trophaeum Adamclisi (14.00), Viitorul Cobadin - CS Negru Vodă (11.00), Fulgerul Chinogeni - Old Boys Cobadin (11.00), AS Lumina - ITC (14.00), AS Bărăganu - AS Independența (14.30), AS Viişoara - Dunărea Ostrov (14.00). Flacăra Viişoara are rundă liberă.
 
Clasamente
 
Liga a 4-a (seniori): 1. Cumpăna - 16p (8 meciuri), 2. FC Farul - 13p (golaveraj 22-8, 6 meciuri), 3. Năvodari - 13p (22-9, 6 meciuri), 4. Albeşti - 13p (20-15, 7 meciuri), 5. Fântânele - 13p (19-15, 7 meciuri), 6. Techirghiol - 13p (15-12, 6 meciuri), 7. Poseidon - 11p (7 meciuri), 8. Lipnița Carvăn - 10p (14-12, 5 meciuri), 9. Mihail Kogălniceanu - 10p (15-17, 7 meciuri), 10. Agigea - 9p (6 meciuri), 11. Ovidiu - 8p (7 meciuri), 12. Băneasa - 7p (15-12, 5 meciuri), 13. Cernavodă II - 7p (15-14, 6 meciuri), 14. Tuzla - 7p (17-21, 7 meciuri), 15. Eforie - 6p (10-14, 7 meciuri), 16. Portul - 6p (10-21, 7 meciuri), 17. Poarta Albă - 6p (17-29, 7 meciuri), 18. Valu lui Traian - 0p (7 meciuri).  
 
Liga a 4-a (juniori): 1. Portul - 19p (golaveraj 49-5, 7 meciuri), 2. Albeşti - 19p (49-7, 7 meciuri), 3. Poseidon - 16p (7 meciuri), 4. FC Farul - 15p (48-5, 6 meciuri), 5. Năvodari - 15p (44-7, 6 meciuri), 6. Mihail Kogălniceanu - 15p (25-10, 7 meciuri), 7. Cernavodă II - 13p (15-14, 6 meciuri), 8. Techirghiol - 12p (6 meciuri), 9. Poarta Albă - 9p (7 meciuri), 10. Agigea - 7p (6 meciuri), 11. Valu lui Traian - 6p (25-32, 7 meciuri), 12. Ovidiu - 6p (21-38, 7 meciuri), 13. Eforie - 6p (10-31, 6 meciuri), 14. Lipnița Carvăn - 4p (5 meciuri), 15. Băneasa - 3p (5 meciuri), 16. Tuzla - 3p (7 meciuri), 17. Fântânele - 2p (7 meciuri), 18. Cumpăna - 0p (7 meciuri).
Liga a 5-a: 1. Oltina - 15p (golaveraj 26-15), 2. Castelu II - 15p (25-17), 3. Pecineaga - 15p (19-12), 4. Nicolae Bălcescu - 12p (19-12), 5. Peştera - 12p (14-7), 6. Rasova - 10p (un meci în minus), 7. Pelinu - 9p (16-11), 8. Corbu - 9p (6-5, un meci în minus), 9. Olimpia - 9p (12-18), 10. Murfatlar - 8p, 11. Ion Corvin - 7p (13-14, un meci în minus), 12. Târguşor - 7p (11-18), 13. Săcele - 6p (14-14), 14. Tortoman 6p (13-17), 15. Comana - 6p (7-12), 16. Hârşova - 4p (un meci în minus), 17. Mereni - 3p, 18. Topraisar - 0p.
 
Liga a 6-a: Seria Nord - 1. Mircea Vodă - 9p, 2. Mihai Viteazu - 9p, 3. Crucea - 6p, 4. Cuza Vodă - 6p, 5. Seimeni - 6p, 6. Siliştea - 3p, 7. Ciobanu - 3p, 8. Cogealac - 3p, 9. Pantelimon - 1p, 10. Cernavodă - 1p, 11. Ghindăreşti - 0p, 12. Gârliciu - 0p; Seria Sud - 1. ITC - 9p, 2. Lumina - 7p, 3. AS Viişoara - 7p, 4. Independența - 5p, 5. Chirnogeni - 4p, 6. Negru Vodă - 4p, 7. Cochirleni - 4p, 8. Adamclisi - 3p, 9. Viitorul Cobadin - 3p, 10. Flacăra Viişoara - 3p, 11. Old-Boys Cobadin - 1p, 12. Bărăganu - 0p, 13. Ostrov - 0p.
 
Sursa foto: Facebook (FC Farul Constanța)
 
 

Ti-a placut articolul?

Comentarii