Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
21:29 19 09 2019 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Fotbalul judeţului Constanţa Ce meciuri se joacă în weekend în Liga a 4-a şi Liga a 5-a. Rezultatele primelor două întâlniri

ro

24 Aug, 2019 00:00 1218 Marime text
Deschisă, ieri, de întâlnirile Viitorul Fântânele - Gloria Băneasa (4-6 la juniori, 2-2 la seniori) şi Farul Tuzla - CS Năvodari (0-9 la juniori, 1-1 la seniori), etapa a doua a Ligii a 4-a de fotbal a judeţului Constanţa continuă sâmbătă, 24 august, după programul: de la orele 14.30 (juniorii) / 16.30 (seniorii) - CS Lipniţa Carvăn - Emaus Cernavodă; de la orele 16.00 / 18.00 - Gloria Albeşti - Viitorul Pecineaga, Ştiinţa Acalab Poarta Albă - Portul Constanța, CS Mihail Kogălniceanu - CS Agigea, CSO Ovidiu - CS Eforie, Axiopolis Cernavodă II - CS Cumpăna şi Voința Valu lui Traian - Sparta Techirghiol.

Începe şi Liga a 5-a, partidele primei runde, din cele două serii, fiind: Seria Nord - duminică, 25 august - de la ora 11.00 - Dunărea Ciobanu - Steaua Speranţei Siliştea, Flacăra Crucea - CS Peştera; de la ora 14.00 - Victoria Mihai Viteazu - Dacia Mircea Vodă; de la ora 17.00 - Viitorul Târguşor - Viitorul Hârşova, CS Sharks Lumina - Litoral Corbu, Voinţa Săcele - Sportul Tortoman; de la ora 18.00 - AS Litoral Sport 2019 Corbu - CS Murfatlar; marţi, 27 august, de la ora 18.00 - Recolta Nicolae Bălcescu - Speranţa Castelu; Seria Sud - duminică, 25 august - de la ora 11.00 - AS Viişoara - Poseidon Limanu 2 Mai II, Unirea Topraisar - FC Mereni, Viitorul Cobadin - Danubius Rasova, Fulgerul Chirnogeni - AS Pelinu 2016, Olimpia Constanţa - AS Săgeata Stejaru 2019 Constanţa, AS Pelinu Gold 2019 - Kinder Constanţa; de la ora 17.00 - Avântul Comana - CS Negru Vodă; de la ora 18.00 - Sport Prim Oltina - Inter Ion Corvin.
 

Clasamente

 
La seniori: 1. Fântânele - 4p. 2. Tuzla - 4p, 3. Portul - 3p, 4. Axiopolis II - 3p, 5. Cumpăna - 3p, 6. Eforie - 3p, 7. Poarta Albă - 3p, 8. Băneasa - 2p, 9. Ovidiu - 1p, 10. CS Năvodari - 1p, 11. Albești - 0p, 12. Pecineaga - 0p, 13. Agigea - 0p, 14. Techirghiol - 0p, 15. Lipnița Carvăn - 0p, 16. Valu lui Traian - 0p, 17. Emaus Cernavodă - 0p, 18. Mihail Kogălniceanu - 0p.
 
La juniori: 1. Năvodari - 6p, 2. Băneasa - 6p, 3. Axiopolis II - 3p, 4. Valu lui Traian - 3p,  5. Poarta Albă - 3p, 6. Techirghiol - 3p, 7. Portul - 3p, 8. Eforie - 3p, 9. Agigea - 3p, 10. Fântânele - 0p, 11. Ovidiu - 0p, 12. Lipnița Carvăn - 0p, 13. Mihail Kogălniceanu - 0p, 14. Pecineaga - 0p, 15. Albești - 0p, 16. Cumpăna - 0p, 17. Emaus - 0p, 18. Tuzla - 0p, .
 
Sursa foto: Facebook (Dornik de Sport)
 
Citeşte şi:
 
Fotbalul județului Constanța Ce rezultate s-au înregistrat în prima etapă a Ligii a 4-a (galerie foto)

 

Ti-a placut articolul?

Comentarii