Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
04:24 14 12 2019 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Fotbalul județului Constanța Ce meciuri se joacă în weekend în Liga a 4-a, a 5-a și a 6-a (program și clasamente)

ro

30 Nov, 2019 00:00 782 Marime text

În etapa a 19-a a Ligii a 4-a de fotbal a județului Constanța, sâmbătă, 30 noiembrie, se vor disputa meciurile: Viitorul Pecineaga - Gloria Albeşti (ora 11.00 - juniorii, ora 13.00 - seniorii), Portul Constanţa - Stiinţa Acalab Poarta Albă (11.00 / 13.00), CS Agigea - CS Mihail Kogălniceanu (11.00 / 13.00), Gloria Băneasa - Viitorul Fântânele (11.00 / 13.00), CS Eforie - CSO Ovidiu (11.00 / 13.00), CS Cumpăna - Axiopolis Cernavodă II (11.00 / 13.00), Sparta Techirghiol - Voinţa Valu lui Traian (11.00 / 13.00), CS Năvodari - Farul Tuzla (11.00 / 13.00). Meciul Emaus Cernavodă - CS Lipnița Carvăn a fost amânat pentru data de 14 decembrie.

În weekend se dispută și runda a 15-a a Ligii a 5-a, astfel: în Seria Nord - sâmbătă, 30 noiembrie, de la ora 14.00 - Viitorul Târgușor - CS Sharks Lumina, Sportul Tortoman - Dunărea Ciobanu; duminică, 1 decembrie - Litoral Corbu - Recolta Nicolae Bălcescu (14.00), Speranța Castelu - Victoria Mihai Viteazu (11.00), Dacia Mircea Vodă - Voința Săcele (11.00), Steaua Speranţei Siliştea - AS Litoral Sport 2019 Corbu (14.00), CS Murfatlar - Flacăra Crucea (14.00). CS Peștera are rundă liberă; în Seria Sud - Sport Prim Oltina - AS Viișoara (11.00), CS Poseidon Limanu II - Avântul Comana (14.00), CS Negru Vodă - Unirea Topraisar (11.00), FC Mereni - Viitorul Cobadin (11.00), Danubius Rasova - Fulgerul Chirnogeni (11.00), AS Pelinu 2016 - Olimpia Constanța (13.30), AS Săgeata Stejaru 2019 Constanța - AS Pelinu Gold 2019 (11.00), Inter Ion Corvin - Kinder Constanța (11.00).

Cu trei excepții, Liga a 6-a și-a încheiat reprezentația pe anul 2019, mai fiind de disputat, duminică, 1 decembrie, de la ora 12.00, restanțele: Dunărea Ostrov - Ulmetum Pantelimon, AS Independenţa - Viitorul Cuza Voda și Pescăruşul Gârliciu - CS Medgidia II.

Clasamente:

Liga a 4-a (seniori): 1. Fântânele - 42p, 2. Agigea - 40p, 3. Năvodari - 39p, 4. Albeşti - 37p, 5. Cumpăna - 34p, 6. Techirghiol - 30p, 7. Tuzla - 29p, 8. Lipniţa Carvăn - 27p, 9. Portul - 27p, 10. Kogălniceanu - 23p, 11. Eforie - 23p, 12. Axiopolis II - 22p, 13. Băneasa - 21p, 14. Ovidiu - 20p, 15. Valu lui Traian - 17p, 16. Poarta Albă - 15p, 17. Pecineaga - 15p, 18. Emaus - 0p.  
Liga a 4-a (juniori): 1. Năvodari - 54p, 2. Axiopolis II - 46p, 3. Techirghiol - 44p, 4. Portul - 43p, 5. Valu lui Traian - 43p, 6. Poarta Albă - 35p, 7. Kogălniceanu - 27p, 8. Băneasa - 26p, 9. Tuzla - 26p, 10. Fântânele - 22p, 11. Emaus - 19p, 12. Albeşti - 19p, 13. Cumpăna - 16p, 14. Eforie - 16p, 15. Agigea - 13p, 16. Ovidiu - 10p, 17. Pecineaga - 10p, 18. Lipniţa Carvăn - 1p.  
Liga a 5-a, Seria Nord: 1. Peştera - 34p, 2. Nicolae Bălcescu - 28p, 3. Săcele - 26p, 4. Crucea - 24p, 5. Castelu - 22p, 6. Corbu - 22p, 7. Siliştea - 19p, 8. Murfatlar - 19p, 9. Târguşor - 18p, 10. Mircea Vodă - 16p, 11. Ciobanu - 15p, 12. Tortoman - 14p, 13. Lumina - 12p, 14. Mihai Viteazu - 10p, 15. Corbu 2019 - 3p.
Liga a 5-a, Seria Sud: 1. Ion Corvin - 31p, 2. Rasova - 30p, 3. Cobadin - 28p, 4. Comana - 28p, 5. Oltina - 26p, 6. Pelinu Gold 2019 - 25p, 7. Negru Vodă - 24p, 8. Mereni - 21p, 9. Săgeata Stejaru 2019 - 21p, 10. Olimpia - 21p, 11. Viişoara - 15p, 12. Chirnogeni - 10p, 13. AS Kinder - 9p, 14. Poseidon Limanu II - 9p, 15. Topraisar - 9p, 16. Pelinu 2016 - 5p.
Liga a 6-a: 1. Adamclisi - 32p, 2. Cuza Vodă - 30p, 3. Cobadin II - 28p, 4. Medgidia II - 24p, 5. Independenţa - 22p, 6. Ghindăreşti - 19p, 7. Seimeni - 18p, 8. Amzacea - 16p, 9. Gârliciu - 15p, 10. Cochirleni - 14p, 11. Pantelimon - 13p, 12. Bărăganu - 10p, 13. Viişoara - 9p, 14. Ostrov - 6p.

Sursa foto: Facebook (AJF Constanța)

Citește și:

Fotbalul județului Constanța Rezultatele din etapa a 18-a a Ligii a 4-a

Fotbalul judeţului Constanţa Viitorul Cobadin și Viitorul Cuza Vodă au căzut de pe primul loc
 

Ti-a placut articolul?

Comentarii