Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
02:49 06 12 2019 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Fotbalul judeţului Constanţa Ce meciuri se joacă în weekend în Liga a 4-a, a 5-a şi a 6-a (program + clasamente)

ro

23 Nov, 2019 00:00 1302 Marime text

În etapa a 18-a a Ligii a 4-a de fotbal a judeţului Constanţa (prima a returului) se vor disputa meciurile, sâmbătă, 23 noiembrie, de la ora 11.00 (juniorii) şi 13.00 (seniorii): Gloria Albeşti - CS Năvodari, Ştiinţa Acalab Poarta Albă - Viitorul Pecineaga, CS Mihail Kogălniceanu - Portul Constanţa, Viitorul Fântânele - CS Agigea, CS Lipniţa Carvăn - CS Eforie, CSO Ovidiu - Gloria Băneasa, Axiopolis Cernavodă II - Emaus Cernavodă, Voinţa Valu lui Traian - CS Victoria Cumpăna şi CS Farul Tuzla - Sparta Techirghiol.
 
În weekend se dispută şi runda a 14-a a Ligii a 5-a, astfel: în Seria Nord - sâmbătă, 23 noiembrie - Recolta Nicolae Bălcescu - Viitorul Târguşor (14.30); duminică, 24 noiembrie - Victoria Mihai Viteazu - Litoral Corbu (11.00), Flacăra Crucea - Steaua Speranţei Siliştea (11.00), AS Litoral Sport 2019 Corbu - Sportul Tortoman (12.00), Voinţa Săcele - Speranţa Castelu (14.00), Dunărea Ciobanu - Dacia Mircea Vodă (14.00), CS Peştera - CS Murfatlar (14.00). CS Sharks Lumina are rundă liberă; în Grupa Sud - duminică, 24 noiembrie - AS Viişoara - Inter Ion Corvin (11.00), Avântul Comana - Sport Prim Oltina (11.00), Unirea Topraisar - CS Poseidon Limanu II (11.00), Viitorul Cobadin - CS Negru Vodă (11.00), Olimpia Constanţa - Danubius Rasova (11.00), Fulgerul Chirnogeni - FC Mereni (14.00), AS Pelinu Gold 2019 - AS Pelinu 2016 (14.00), Kinder Constanţa - AS Săgeata Stejaru 2019 Constanţa (14.00).   
 
În etapa a 13-a a Ligii a 6-a au fost programate partidele: sâmbătă, 23 noiembrie, de la ora 14.00 - Dunărea Ostrov - Luceafărul Amzacea (14.00); duminică, 24 noiembrie - AS Independenţa - Viitorul Cobadin II (11.00), CS Medgidia II - Viitorul Cuza Vodă (11.00), Voinţa Cochirleni - Pescarul Ghindăreşti (11.00), Ulmetum Pantelimon - Gloria Seimeni (11.00), Flacăra Viişoara - Trophaeum Adamclisi (13.30), AS Bărăganu - Pescăruşul Gârliciu (14.00).   
 

Clasamente

 
Liga a 4-a seniori: 1. Fântânele - 41p, 2. Năvodari - 38p, 3. Agigea - 37p, 4. Albeşti - 36p, 5. Cumpăna - 31p, 6. Techirghiol - 30p, 7. Portul - 27p, 8. Lipniţa Carvăn - 26p, 9. Tuzla - 26p, 10. Eforie - 22p, 11. Băneasa - 21p, 12. Kogălniceanu - 20p, 13. Axiopolis II - 19p, 14. Ovidiu - 18p, 15. Valu lui Traian - 17p, 16. Pecineaga - 15p, 17. Poarta Albă - 12p, 18. Emaus - 0p.  
 
Liga a 4-a juniori: 1. Năvodari - 51p, 2. Axiopolis II - 43p, 3. Techirghiol - 41p, 4. Portul - 40p, 5. Valu lui Traian - 40p, 6. Poarta Albă - 32p, 7. Kogălniceanu - 27p, 8. Băneasa - 26p, 9. Tuzla - 26p, 10. Emaus - 19p, 11. Fântânele - 19p, 12. Albeşti - 19p, 13. Cumpăna - 16p, 14. Eforie - 16p, 15. Agigea - 13p, 16. Pecineaga - 10p, 17. Ovidiu - 7p, 18. Lipniţa Carvăn - 1p.    

Liga a 5-a, Seria Nord: 1. Peştera - 31p, 2. Nicolae Bălcescu - 25p, 3. Săcele - 23p, 4. Castelu - 22p, 5. Corbu - 22p, 6. Crucea - 21p, 7. Siliştea - 19p, 8. Murfatlar - 19p, 9. Târguşor - 18p, 10. Mircea Vodă - 16p, 11. Tortoman - 14p, 12. Ciobanu - 12p, 13. Lumina - 12p, 14. Mihai Viteazu - 7p, 15. Corbu 2019 - 0p.   

Liga a 5-a, Seria Sud: 1. Cobadin - 28p, 2. Ion Corvin - 28p, 3. Comana - 27p, 4. Rasova - 27p, 5. Oltina - 25p, 6. Pelinu Gold 2019 - 22p, 7. Negru Vodă - 21p, 8. Olimpia - 21p, 9. Mereni - 20p, 10. Săgeata Stejaru 2019 - 18p, 11. Viişoara - 15p, 12. AS Kinder - 9p, 13. Chirnogeni - 9p, 14. Topraisar - 9p, 15. Poseidon Limanu II - 6p, 16. Pelinu 2016 - 5p.    

Liga a 6-a: 1. Cuza Vodă - 30p, 2. Adamclisi - 29p, 3. Cobadin II - 25p, 4. Independenţa - 22p, 5. Medgidia II - 21p, 6. Seimeni - 18p, 7. Ghindăreşti - 18p, 8. Amzacea - 16p, 9. Gârliciu - 15p, 10. Cochirleni - 13p, 11. Pantelimon - 10p, 12. Viişoara - 9p, 13. Bărăganu - 7p, 14. Ostrov - 3p.
 
Sursa foto: Facebook (AJF Constanţa)
 
Citeşte şi:
 
Fotbalul judeţului Constanţa Rezultatele din etapa a 17-a a Ligii a 4-a

Fotbalul judeţului Constanţa Viitorul Cuza Vodă şi Sport Prim Oltina au câştigat cu 11-0

 

Ti-a placut articolul?

Comentarii