19:09 23 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

FC Viitorul, victorie clară împotriva nou promovatei Chindia Târgoviște

24 Jun, 2019 21:15 3381 Marime text
După 8-0 în primul meci al zilei cu Colțea Brașov, FC Viitorul Constanța a întâlnit în această seară pe Chindia Târgoviște, nou promovată în Liga 1, pe care a învins-o cu 3-1. Constănțenii au dominat întreaga partidă, și-au creat o sumedenie de ocazii și au încheiat în avantaj prima repriză, scor 3-0. Singurul gol al părții secunde a fost reușit de Chindia, cu cinci minute înainte de final.

Au marcat: Artean 22, Calcan 35, Ganea 39 / Șerban 85.

Au evoluat - FC Viitorul (manager tehnic Gheorghe Hagi, antrenor Cătălin Anghel): Cojocaru (46 Tordai) - Mladen (70 Grosu), Țîru (70 Bîrzu), Iacob (70 Kuipers), De Nooijer (70 Filip) - Houri (70 Tucaliuc), Artean (70 Popescu), Vînă (70 Tîrcoveanu) - Eric (70 Pitu) - Calcan (70 Mățan), Ganea (70 Munteanu).
Chindia (antrenor Viorel Moldovan): Aioanei (46 Popescu) - Martac, Șandru (46 Benga), Mi. Leca (46 Cucu), Ioniță (46 Dumitrașcu) - Florea (46 Șerban), Vadim (46 Neguț), Novac - Bic, Voduț (46 Neicuțescu), Cherchez (46 Burlacu).

Sursă foto: FC Viitorul