15:27 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

FC Viitorul Under-19 s-a calificat în semifinalele Cupei României

13 Mar, 2019 15:25 2032 Marime text
Echipa de fotbal FC Viitorul Under-19 (antrenori, Cristian Cămui și Vasile Mănăilă) s-a calificat în semifinalele Cupei României U-19.

Constănțenii au evoluat astăzi în sferturile de finală, pe terenul formației FC Hermannstadt U-19, în fața căreia s-au impus cu 6-1 (1-1).

Golurile oaspeţilor au fost marcate de Răzvan Matiș (41), Alexandru Pop (54, 58, 86), Dimciu Halep (68) și Alex Georgescu (70), golul de onoare al gazdelor fiind înscris de Ilie Solomon (32).

FC Viitorul U-19 a jucat cu: Șerban (78 Mușat) - Georgescu, Ștefănescu, Vlad (75 Dănuleasa), Mureșan - Negrean, Călin (46 Haită), Tucaliuc (70 Voicu) - Matiș, Pop, Halep (70 Ilie).

În celelalte meciuri din sferturi s-au înregistrat rezultatele: CFR Cluj - UTA 5-1, Sport Team București - Dinamo București 2-1 şi Petrosport Ploiești - Sporting Juniorul Vaslui 4-1

Semifinalele sunt programate în manșă tur-retur, pe 3 și 17 aprilie a.c..

Sursa foto: FC Viitorul