22:38 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

FC Viitorul s-a impus în meciul amical cu Academica Clinceni (galerie foto)

16 Nov, 2019 16:04 2951 Marime text
Într-o partidă de verificare disputată astăzi, FC Viitorul a învins cu 5-2 (0-1), în deplasare, pe Academica Clinceni.

Deși Viitorul a controlat meciul încă de la început, gazdele au intrat în avantaj la pauză după ce au marcat la singura ocazie pe care avut-o în prima repriză, transmite FC Viitorul.

Dominarea Viitorului s-a concretizat pe tabelă în ultimele 45 de minute, în care Zoua, Houri, Ghiță și Rivaldinho (2) au înscris pentru un succes categoric. În minutul 75, Buzbuchi a apărat o lovitură de la 11 metri.

Cu ocazia acestui meci, pentru constănțeni a debutat și camerunezul Jacques Zoua. Luni, 25 noiembrie, de la ora 20.30, în etapa a 17-a din Liga 1, FC Viitorul va întâlni, pe teren propriu, pe Sepsi Sf. Gheorghe.

Academica Clinceni - FC Viitorul 2-5 (1-0)

Au marcat: Patriche 29, Buș 85 / Zoua 47, Houri 49, Ghiță 60, Rivaldinho 62 și 76

Au evoluat - Academica Clinceni (antrenor Ilie Poenaru): Ureche - Matei, Okan, Patriche, Pîrvulescu - Cebotaru, Deretti - Dumitru, Buziuc, Dobrescu - Nsiah.

Au mai jucat: Vîlceanu - Buș, Fl. Achim, Popescu, Ion, Kouraogo, Ciobanu, Tabarană, Pereny.

FC Viitorul (manager tehnic Gheorghe Hagi): Cojocaru - Mladen, Artean, Iacob, De Nooijer - Matei, Achim, Filip - Calcan, Munteanu, Pitu. Au mai jucat: Buzbuchi - Ghiță, Rivaldinho, Dulca, Zoua, Houri, Leca, Țîru, Mitulețu, Dulca.

Au arbitrat: George Rădulescu - Cosmin Vatmanu și Mihăiță Necula (toți din București).

Sursă foto: fcviitorul.ro