10:37 29 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

FC Viitorul, înfrângere pe teren propriu cu FC Botoșani, care a jucat în zece din minutul 59

15 Dec, 2020 23:18 3087 Marime text

• Meciul FC Viitorul - FC Botoșani a contat pentru etapa a 14-a a Ligii 1.
FC Viitorul și FC Botoșani s-au întâlnit în această seară la Ovidiu, în etapa a 14-a a Ligii 1, iar victoria le-a aparținut oaspeților, scor 2-1.

Golurile au fost marcate de Luckassen (90), respectiv Keyta (37 și 68).

FC Botoșani a jucat din minutul 59 în inferioritate numerică, după ce Ongenda a primit al doilea cartonaș galben, pe primul văzându-l în minutul 57.

FC Viitorul a pierdut, scor, 1-2, meciul susținut pe teren propriu cu FC Botoșani, în etapa a 14-a, după o partidă în care a irosit, din păcate, numeroase ocazii, și în care a trimis de asemenea de trei ori mingea în bară, se arată pe site-ul oficial al FC Viitorul.

Au evoluat:

FC Viitorul Constanța (antrenor, Mircea Rednic): Căbuz - Dussaut, Ghiță, Mladen (70 Ganea), Boboc (46 De Nooijer) - Artean, Ciobanu (56 Fernandez) - Matei, Iancu, Mățan (70 Ely) - Luckassen.

FC Botoșani (antrenor, Marius Croitoru): Hankic - Patache, Haruț, Chindriș, Holzmann - Florescu, Rodriguez, Ongenda - Camara (84 Târcoveanu), Keyta (76 Braun), Al Mawas (90+1 Șeroni).

În clasamentul intermediar al rundei, FC Viitorul se află pe locul șase, cu 17 puncte în 13 meciuri, după patru victorii, cinci egaluri și patru eșecuri, golaveraj 19-18. Echipa de pe litoral are și o restanță de jucat,  cu FC Hermannstadt.

În ultima etapă din 2020, a 15-a din acest sezon, FC Viitorul Constanța va întâlni, în deplasare, sâmbătă, 19 decembrie, de la ora 20.30, Gaz Metan Mediaș.

Sursa foto: FC Viitorul