18:11 28 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

FC Viitorul II, victorie cu 7-0 în partida de verificare cu Gloria Albeşti

20 Jan, 2021 21:40 1941 Marime text
  • Pe 23 ianuarie, FC Viitorul II va întâlni Axiopolis Cernavodă.

Echipele de fotbal din seria a treia a Ligii a 3-a FC Viitorul II şi Gloria Albeşti s-au întâlnit astăzi într-un meci amical.

Disputată pe terenul sintetic din Complexul Academiei Hagi, de la Ovidiu, partida s-a încheiat cu succesul clar al gazdelor, scor 7-0 (3-0).

Au marcat: Constantin Grameni 14, Luca Andronache 26, Jad Mouaddib 29, Dragoș Nedelcu 48-autogol, Robert Mustacă 51, Alexandru Dinu 74, Ștefan Bodișteanu 79.

Au evoluat pentru FC Viitorul II (antrenor, Constantin Fălină) - Repriza I: Dincă - Georgescu, Dănuleasa, Buta, Grosu - Mouaddib, Crivac, Grameni - Haită, Andronache, Matiș. Repriza a II-a: Trandafir - Voicu, Bîrzu, Sîrbu, Lazăr - Dinu, Iorga, Mălăele - Tănasă, Mustacă, Bodișteanu.

Următoarele meciuri de verificare pe care le va susține FC Viitorul II în această iarnă sunt:

23 ianuarie: FC Viitorul II - Axiopolis Cernavodă
30 ianuarie: FC Viitorul II - Înainte Modelu
3 februarie: FC Viitorul II - FC Farul
6 februarie: Concordia Chiajna - FC Viitorul II
10 februarie: FC Viitorul II - Unirea Slobozia
17 februarie: România U18 - FC Viitorul II
24 februarie: Dacia Unirea Brăila - FC Viitorul II.

Sursa foto: Academia Hagi