11:35 18 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

FC Viitorul, eșec la limită cu Dinamo, care, cu un sfert de oră înainte de final, conducea cu 3-0!

27 Oct, 2019 22:31 1575 Marime text
FC Viitorul a susținut în această seară meciul din deplasare cu Dinamo București, din etapa a 14-a a Ligii 1 la fotbal (prima din returul sezonului regulat).

Confruntarea le-a revenit gazdelor, scor 3-2 (2-0), Dinamo conducând cu 3-0 până în minutul 76. FC Viitorul a înscris apoi de două ori în interval de trei minute și a încercat și golul egalizator, însă n-a reușit, astfel că Dinamo s-a impus la diferență de un gol.

Au marcat: Perovic (29), Sorescu (31), I. Filip (61) / G. Iancu (76), Boboc (79 - gol foarte frumos, din foarfecă).

Viitorul (manager tehnic Gică Hagi) a folosit echipa: Căbuz - Boboc, Țîru (cpt.), Mladen, De Nooijer - Achim, Artean (46 A. Ciobanu), C. Matei (63 L. Munteanu) - G. Iancu, G. Ganea (75 A. Pitu), Houri.

Dusan Uhrin jr., antrenorul lui Dinamo, a mizat pe: Piscitelli - Ciobotariu, Puljic, Popescu, Corbu - Mrzljak (71 Al. Răuță), I. Filip - Sorescu, Nistor, Moldoveanu (84 Brito) - Perovic (84 D. Popa).

În clasament, FC Viitorul se află pe locul doi, cu 25 de puncte, iar în etapa viitoare va juca pe teren propriu contra nou-promovatei Chindia Târgoviște (locul 11, cu 16 puncte), vineri, 1 noiembrie, de la ora 20.30.

Sursa foto: Facebook (FC Viitorul)