09:24 20 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

FC Viitorul, egalată în prelungiri de Sepsi Sfântu Gheorghe. S-a terminat 3-3!

26 Jan, 2021 17:39 2680 Marime text
  • FC Viitorul a condus de trei ori în meciul de astăzi, de la Ovidiu.

Astăzi, FC Viitorul a încheiat la egalitate al patrulea meci consecutiv în Liga 1, după 3-3 (2-1) cu Sepsi Sf. Gheorghe, la Ovidiu, în etapa a 19-a a Ligii 1.

Gazdele au punctat pentru 3-2 în minutul 84, însă n-au reuşit să şi câştige, după ce Sepsi a înscris în minutul 90+1 şi a plecat cu un punct de pe litoral.

Au marcat: Luckassen 8, 45, Ciobanu (84 - penalty) / Tortella 18, Mitrea (48 - penalty), Safranko 90+1.

O partidă pe care echipa noastră ar fi meritat cu siguranță să o câștige după numărul de ocazii. Viitorul a condus cu 1-0, 2-1, 3-2, dar oaspeții au egalat, din păcate, în prelungirile partidei..., se arată pe site-ul oficial al FC Viitorul.

Au evoluat:

FC Viitorul (antrenor, Mircea Rednic): Cojocaru - Dussaut, Mladen, Dobbrosavlevici, Boboc - Matei (82 Sabala), Artean, Ciobanu (90 Benzar), Ely, Luckassen, Mățan (62 Grădinaru).

Sepsi Sf. Gheorghe (antrenor, Leo Grozavu): Fernandez - Dimitrov, Bouhenna, Mitrea, Csiszer (74 Dumitreacu) - Tamas (88 Dumiter), Fofana (74 Markovic), Tincu, Bajrovic (62 Purece) - Tortella, Safranko.

În clasament, FC Viitorul se află pe locul opt, cu 24 de puncte, la două lungimi distanţă de locul şase, ultimul care duce în play-off.

În etapa viitoare, echipa constănţeană joacă în deplasare cu Astra Giurgiu (locul 14, cu 17 puncte), duminică, 31 ianuarie, de la ora 14.00.

Sursa foto: FC Viitorul