13:16 19 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

FC Farul Constanța, victorie la scor în primul amical al anului (galerie foto)

18 Jan, 2020 13:53 3065 Marime text
FC Farul a susținut astăzi, pe stadionul „Gheorghe Hagi“ din Constanța, primul meci amical din 2020, întâlnind echipa Under-19 a clubului.

Jucătorii lui Ianis Zicu s-au impus cu 4-0 (3-0), golurile fiind marcate de Martin (37), jucător nou transferat, aflat la primul meci și primul gol pentru Farul, Lică (65), Kanda (68 - din penalty) și Greu (85).

Echipa din prima repriză a „marinarilor“ a fost: Udeanu - Nicola, Cană, Ursu, D. Panait - Mitrov, Cărăușu, Ardelean - Hordouan, Gherghiceanu, Martin.

În partea secundă, Farul a început în alcătuirea: Muțiu - Cană, Lică, Antoche, Carabela - D. Toma, Cruceru, Greu - Kanda, D. Halep (I. Stoica), Al. Stoica.

În prima repriză, la Farul au evoluat  jucători folosiți mai puțin în prima parte a sezonului, dar și cei noi sau aflați în probe.

După pauză, Ianis Zicu a trimis în teren o formulă apropiată de cea utilizată în partidele oficiale din acest campionat.

Echipa U-19 a Farului (antrenor Ion Constantinescu) a început meciul cu: Ionescu - Stroescu, Fodor, Carabaș, Ardelean - Vlad, Râpeanu, Doumbia - Rus, Ciolacu, C. Zamfir.

Au mai evoluat: Olah, Culcea, Ciurariu, Sever, Dragu, Munteanu, Bârligea, Raul, Ciuvică, Dinu, Bidașcă, Dămășaru.

Sursa foto: Facebook (FC Farul Constanța)