23:15 25 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

UPDATE. FC Farul Constanța Simon Măzărache, cinci goluri în victoria la scor cu Sparta Techirghiol

22 Aug, 2020 12:14 4150 Marime text
  • FC Farul, partide astăzi cu Sparta Techirghiol și Poseidon Limanu 2 Mai.

FC Farul Constanța susține astăzi un ultim test, cu o săptămână înaintea debutului oficial al noului sezon al Ligii a 2-a.

Alb-albaștrii dispută, pe stadionul din Techirghiol, două partide de verificare, antrenorul Ianis Zicu urmând să folosească tot lotul pe care-l are la dispoziție.

În prima partidă, FC Farul a întâlnit CS Sparta Techirghiol, formație care evoluează în Liga a IV-a.

Victoria le-a aparținut clar marinarilor, scor 7-1, golurile fiind marcate de Măzărache (5, 29, 45, 47, 58), Cruceru (9) și Ursu (56).

Cinci dintre reușite i-au aparținut atacantului Simon Măzărache, aflat la al doilea joc în tricoul Farului. În plus, Antonio Cruceru a ratat o lovitură de pedeapsă, acordată după un fault asupra lui Denis Hordouan, în minutul 23, iar căpitanul Paul Antoche a nimerit transversala cu un șut de la 20 de metri, se arată pe site-ul oficial al clubului.

• Minutul 58, 7-1: Simon Măzărache stabilește scorul final cu un șut din careu
Au evoluat pentru FC Farul: Agachi – Leca, I. Ursu, Lică, D. Panait – Antoche, Cărăruș – Fl. Bălan, Cruceru, Hordouan – Măzărache

In al doilea meci, Farul a întâlnit CS Poseidon Limanu 2 Mai, formație care în sezonul trecut a evoluat în Liga a 3-a, dar a ales ca în campionatul următor să nu se înscrie la startul celui de-al treilea eșalon din fotbalul românesc.

Fiecare dintre cele două jocuri a fost programata a se desfășura pe durata a 50 de minute.

UPDATE:

FC Farul s-a impus și a doua întâlnire, fără probleme, scor 3-0, în urma golurilor lui Al. Stoica (5), Bîrnoi (9) și Banyoi (36).

• Minutul 5, 1-0: Alexandru Stoica deschide scorul cu un șut puternic la vinclu
  • Minutul 8, 2-0: Cosmin Bîrnoi majorează diferența, după un șut din careu
  • Minutul 36, 3-0: Andrei Banyoi marchează, după ce trimite la colțul lung, pe lângă portarul advers
Au evoluat pentru FC Farul: Udeanu (31 Fara) – Cană, I. Ursu, Lică, Carabela – Chindriș, Greu – Pirciu (31 Șerbănescu), Bîrnoi, Al. Stoica – Gherghiceanu (31 Banyoi)

Sursa foto: FC Farul