15:57 23 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

FC Farul Constanţa Andrei Banyoi, patru goluri în amicalul cu FC Voluntari II, câştigat la scor

20 Jan, 2021 16:14 1990 Marime text
  • FC Voluntari II ocupă locul şapte în seria a patra a Ligii a 3-a.

Aflată în cantonament la București, divizionara secundă FC Farul Constanţa a disputat astăzi o primă partidă de verificare.

Echipa de pe litoral a întâlnit, pe terenul unei baze sportive din capitală, ocupanta locului 7 în clasamentului Seriei a 4-a din Liga a 3-a, FC Voluntari 2, în fața căreia s-au impus cu 5-0 (0-0).

Ritmul meciului a fost unul alert, cu numeroase ocazii, însă până la pauză nu s-a marcat, chiar dacă ambele echipe și-au creat oportunități. Elevii lui Ianis Zicu au dominat cu autoritate repriza secundă, când au marcat de cinci ori. Patru dintre reușite i-au aparținut lui Andrei Banyoi (foto), atacantul în vârstă de 20 de ani punctând în minutele 53, 70, 85 și 87. Lista marcatorilor a fost completată de Alexandru Stoica, mijlocașul Farului înscriind în minutul 72.

Antrenorul FC Farul, Ianis Zicu, a folosit următorii jucători: Dur-Bozoancă (30 Fara, 60 Agachi) - Băjan (45 Greu), Leca (45 Ursu), Antoche, D. Panait (45 Carabela) - Cruceru, L. Mihai (60 D. Savu), Bîrnoi - Damașcan (45 Silaghi), Măzărache (45 Banyoi), Fl. Bălan (45 Al. Stoica).

Sursa foto: FC Farul Constanţa