22:00 24 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Farul Constanţa II, prima înfrângere în acest sezon al Ligii a 3-a

19 Oct, 2021 17:35 3096 Marime text
  • În minutul 69, arbitrul nu i-a acordat un penalty echipei de pe litoral, mai mult, la acea fază a şi eliminat un „marinar“.

Farul Constanţa II a înregistrat astăzi prima înfrângere în acest sezon al seriei a 3-a din Liga a 3-a.

Pe locul întâi în clasament, „marinarii“ câştigaseră toate cele şapte partide jucate până acum, iar astăzi au întâlnit în deplasare CS Afumaţi, într-o restanţă din etapa a şaptea.

Partida s-a încheiat cu succesul gazdelor, scor 3-2 (1-1).

CS Afumați a înscris cele trei goluri prin Cristian Onțel 7, Mugurel Dedu 50 și Robert Buduroi 56, în timp ce constănțenii au punctat în urma reușitelor lui Ștefan Bodișteanu 41 și Eduard Radaslavescu 78.

O mână de ajutor la victoria gazdelor a dat și centralul muscelean Cristian Anghelina, care n-a acordat penalty pentru Farul II la faultul clar în careu al lui Zaina asupra lui Chera (minutul 69). Mai mult, Chera a fost avertizat pentru simulare fiind eliminat pentru cumul de cartonașe galbene, se arată pe site-ul oficial al Farului.

Au evoluat formațiile:

CS Afumați (antrenor, Vasile Neagu): Irimiea - Avram, Robicek, Leafu, Jianu, David - Geană, Zaina, Buduroi - Onțel (79 Stîngă), Dedu (90+3 Cocoș). Rezerve neutilizate: Obretin - Popa, Timiș, Tudorache, Ghiță, Trif, Prodan.

Farul II (antrenor, Sorin Rădoi): Mușat - Georgescu (58 Voicu), Bîrzu, Buta, Chera - Josemi, Popescu (58 Călin), Casap (58 Tănasă) - Bodișteanu, Cojocaru (76 Boicu), Radaslavescu. Rezerve neutilizate: Dincă - Ștefănescu, Dănuleasă, Onuț.

Farul II continuă să condusă în ierarhie, având patru puncte avans (21 - 17) faţă de a doua clasată, CS Afumaţi, care, după victoria de azi, a urcat pe poziţia secundă, la egalitate de puncte cu Agricola Borcea.

Sursa foto (cu rol ilustrativ): Farul Constanţa