Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
Ziua Constanta
22:34 07 02 2026 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Emma Răducanu, după finala pierdută la Transylvania Open - „Îmi pare rău că nu am putut juca la potențialul meu maxim azi“

ro

07 Feb, 2026 21:01 180 Marime text
Foto: FacebookJucătoarea britanică de tenis Emma Răducanu a declarat, sâmbătă seara, după înfrângerea suferită în finala turneului Transylvania Open (WTA 250) în fața Soranei Cîrstea, că s-a simțit ca acasă la Cluj-Napoca și că regretă că nu a putut juca la potențialul său maxim.

'Vreau să mulțumesc tuturor copiilor de mingi, tuturor celor din organizare, știu că e multă muncă în spate pentru a ține un asemenea turneu. Mulțumesc publicului, m-am simțit ca acasă în această săptămână. De aceea îmi pare rău că nu am putut juca la potențialul meu maxim azi. A trecut ceva timp de când nu am mai ținut un astfel de speech. Au trecut 4-5 ani de la ultima mea finală, să fiu aici înseamnă mult pentru mine', a spus Răducanu conform Agerpres.ro


Jucătoarea născută în Marea Britanie din tată român și mamă chinezoaică a avut și un mesaj pentru câștigătoarea de la Transylvania Open: 'Sorana, ai făcut o săptămână incredibilă aici, practici un tenis nemaipomenit. Nu știu dacă e ultimul tău turneu la Cluj, dar vreau să-ți spun că joci la un nivel mare de tot'.

La final, Emma Răducanu a a mulțumit publicului și a felicitat-o pe Sorana Cîrstea în limba română.

Citește și: 

Sorana Cîrstea, campioană la Transylvania Open! A învins-o în finală pe Emma Răducanu
Urmareste-ne pe Google News
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp

Ti-a placut articolul?

Comentarii