11:00 24 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Echipele Under-15 şi Under-17 ale FC Viitorul, victorii în amicale (galerie foto)

08 Feb, 2018 10:42 2527 Marime text
Echipele Under-15 şi Under-17 ale FC Viitorul au câştigat meciurile amicale pe care le-au disputat în Complexul Academiei Hagi.

FC Viitorul U-15 a dispus de ACS Performer U-17, meciul disputându-se pe durata a două reprize a câte 35 de minute.

Scorul a fost 4-2 (2-0). Pentru echipa învingătoare, pregătită de Ionuț Mihu și Stere Banoti, au punctat Sasha Agiveli (23), Dan Sîrbu (32), Ștefan Bodișteanu (49) și Remus Pârnău (65). ACS Performer a punctat în minutele 40 și 47.

Au evoluat pentru FC Viitorul U-15: Trandafir (50 Grosz) - Oroian (45 Ciolacu), Neamțu (58 Oroian), Lazăr - Iorga, Sîrbu, Tănasă (45 Puiu), Dumitru (58 Tănasă) - Pârnău, Agiveli, Bodișteanu.

FC Viitorul U-17 a întâlnit CS Agigea, formație ce evoluează în Liga a IV-a a judeţului Constanţa.

Disputată în nocturnă, partida le-a revenit juniorilor Academiei Hagi cu 3-1 (1-1).

Pentru echipa antrenată de Constantin Fălină și Nicolae Roșca au punctat Aron Girsik (17), un autogol (44) și Alex Georgescu (56). Golul de onoare al echipei din Agigea s-a marcat în minutul 8.

Pentru FC Viitorul U-17 au evoluat: Mușat - Georgescu, Ștefănescu, Vlad, Trucă (58 Lazăr) - Voicu, Bileca (58 Iorga), Dumitrescu - Girsik (41 Pârnău), Pocol, Vultur (58 Bodișteanu).

Sursa foto: Academia Hagi