22:06 18 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Decisiv pentru Glasgow Rangers Ianis Hagi şi „senzaţia pe care o ai când înscrii golul victoriei pe Ibrox“

05 Feb, 2021 00:00 3025 Marime text
  • Ianis Hagi a jucat titular la Glasgow Rangers şi a înscris în minutul 52.

Internaţionalul român Ianis Hagi a adus victoria echipei sale, Glasgow Rangers, în meciul de pe teren propriu cu St. Johnstone, din etapa a 27-a a primei ligi a Scoţiei.

Lider detaşat în clasament, la peste 20 de puncte de vicelidera Celtic Glasgow, Rangers s-a impus cu 1-0 (0-0), graţie golului lui Ianis din minutul 52, marcat cu un şut din afara careului. Folosit titular de antrenorul Steven Gerrard, fotbalistul constănţean a jucat până în minutul 81, fiind declarat omul meciului. Reuşita sa a fost a patra în actualul sezon pentru Glasgow Rangers. Totodată, Gerrard a ajuns la 100 de victorii ca antrenor al lui Glasgow Rangers. Golul lui Ianis a fost cel mai frumos cadou pe care i-l putea oferi tatălui său, Gică Hagi, cu ocazia zilei de naştere, „Regele“ împlinind 56 de ani vineri, 5 februarie.

Joi, Ianis Hagi a postat pe pagina sa de Facebook câteva imagini de după golul marcat cu St. Johnstone, iar bucuria sa este maximă, vorbind despre „acel sentiment pe care îl ai când înscrii golul victoriei pe Ibrox“.

Imaginea de la acest articol a fost preluată de pe pagina de Facebook a lui Ianis Hagi.

Citeşte şi:

Marius Tucă Show
„Toți cred că Ianis Hagi trebuie să fie Gică Hagi, din prima secundă. Ianis Hagi are drumul lui”