Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
19:00 08 02 2023 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

„Cupa Juniorului 2022“, câștigată de Academia Hagi la categoriile 2012 și 2014. Pe podium au urcat alte două echipe

ro

03 Dec, 2022 16:05 2165 Marime text
 
  • Academia Hagi și Farul Constanța au participat la competiția de la București cu 13 echipe.
 
Întrecerile turneului de fotbal juvenil „Cupa Juniorului 2022“ s-au disputat la București, competiția fiind adresată categoriilor de vârstă 2011, 2012, 2013, 2014 și 2015.
 
La competiție au participat și Academia Hagi, și Farul Constanța, cu un total de 13 echipe: categoria 2011 - Academia Hagi Alb 2011 (antrenor, Bogdan Ciocănel), Academia Hagi Albastru 2011 (antrenor, Bogdan Ciocănel); categoria 2012 - Academia Hagi Alb 2012 (antrenor, Ciprian Micu), Academia Hagi Albastru 2012 (antrenor, Ciprian Micu), Farul Alb 2012 (antrenor, Cosmin Pașcovici), Farul Albastru 2012 (antrenor, Cosmin Pașcovici); categoria 2013 - Academia Hagi Alb 2013 (antrenor, Cătălin Săndulescu), Academia Hagi Albastru 2013 (antrenor, Cătălin Săndulescu); categoria 2014 - Academia Hagi A 2014 (antrenor, Bogdan Omeag), Academia Hagi B 2014 (antrenor, Bogdan Omeag), Academia Hagi C 2014 (antrenor, Bogdan Omeag), Academia Hagi D 2014 (antrenor, Bogdan Omeag); categoria 2015 - Academia Hagi 2015.
 
Academia Hagi Alb 2012 și Academia Hagi C 2014 au izbutit să devină campioanele categoriilor 2012 și, respectiv, 2014. Pe podium au mai urcat Academia Hagi Alb 2013 (argint) și Academia Hagi A 2014 (bronz).
 
Rezultate înregistrate
 
Categoria 2011:
 
Grupe:
Academia Hagi Alb 2011 - FC Voluntari 2-1 (Luca Graure și un autogol)
Academia Hagi Alb 2011 - Celta Brașov 3-1 (Luca Graure, David Rădoi, Ionuț Călin)
Academia Hagi Alb 2011 - Rapid 2-2 (Luca Graure, Mihnea Nica)
Semifinale:

Academia Hagi Alb 2011 - FCSB 0-1
Finala mică:
Academia Hagi Alb 2011 - Atletico Arad 2-4 (Octavian Gherghișan, Costin Liboși)
Grupe:
Academia Hagi Albastru 2011 - SCM Rm. Vâlcea 10-1 (Matteo Migit 5, David Brătianu 3, David Țuta, Nikolas Michiu)
Academia Hagi Albastru 2011 - FC Dinamo 1948 4-0 (Matteo Migit 2, David Șuta, Sebastian Mic)
Academia Hagi Albastru 2011 - Ghiroda Timișoara 0-1
Meci de clasament:
Academia Hagi Albastru 2011 - Kids Tâmpa Brașov 3-0 (Mateo Migit 2, David Brătianu)
 
Categoria 2012:
 
Grupe:
Academia Hagi Alb 2012 - Juniorul Albastru 1-0 (Gabriel Popescu)
Academia Hagi Alb 2012 - FC Dinamo 1948 6-1 (Patrick Curumi 2, Denis Cogali, Gabriel Popescu, Mario Zăpăcioiu, Raul Bancea)
Semifinale:
Academia Hagi Alb 2012 - Viitorul Arad 3-0 (Patrick Curumi, Gabriel Popescu, Denis Cogali)
Finala mare:
Academia Hagi Alb 2012 - Juniorul București 1-1, 3-2 d.pen. (Bogdan Manea. Au transformat la penaly-uri: Gabriel Popescu, Denis Cogali)
Grupe:
Academia Hagi Albastru 2012 - Farul Alb 1-4 (Luca Artic)
Academia Hagi Albastru 2012 - Kids Tâmpa Brașov 1-4 (Alexandru Gheorghe)
Academia Hagi Albastru 2012 - Juniorul Alb 0-4
Jocuri de clasament:
Academia Hagi Albastru 2012 - Farul Albastru 4-0 (Alexandru Gheorghe, Eric Todirică, Mario Doicaru, Teodor Costache)
Academia Hagi Albastru 2012 - Dinamo București 1-4 (Alexandru Gheorghe)
Grupe:
Farul Alb 2012 - Juniorul Alb 0-4
Farul Alb 2012 - Academia Hagi Albastru 4-1 (Dragoș Holbură 2, Vlad Rață, Ayan Abdula)
Farul Alb 2012 - Kids Tâmpa Brașov 0-0
Jocuri de clasament:
Farul Alb 2012 - Juniorul Albastru 0-6
Farul Alb 2012 - Kids Tâmpa Brașov 0-3
Grupe:
Farul Albastru 2012 - Rapid București 0-5
Farul Albastru 2012 - Viitorul Arad 0-10
Jocuri de clasament:
Farul Albastru 2012 - Academia Hagi Albastru 0-4
Farul Albastru 2012 - Dinamo București 1-1, 4-2 d.pen. (Robert Manta)
 
Categoria 2013:
 
Grupe:
Academia Hagi Alb 2013 - Ghiroda Albastru 17-0 (Costin Pilici 4, Matei Moroianu 3, Nicholas Bejan 3, David Prepeliță 3, Denis Ciobanu 2, George Fotu, Ilyas Abdula)
Academia Hagi Alb 2013 - Rapid București 3-0 (Costin Pilici, Gedorge Fotu, David Prepeliță)
Semifinale:
Academia Hagi Alb 2013 - Ghiroda Galben 3-1 (David Prepeliță 2, Denis Ciobanu)
Finala mare:
Academia Hagi Alb 2013 - Progresul Spartac 1-3 (Ianis Mihai Lazăr)
Grupe:
Academia Hagi Albastru 2013 - Progresul Spartac Alb 0-5
Academia Hagi Albastru 2013 - Celta Brașov 1-1 (David Florea)
Jocuri de clasament:
Academia Hagi Albastru 2013 - SCM Rm. Vâlcea 7-0 (Nicholas Brătianu 2, Andrei Răgălie 2, Mihai Nițoiu Rușa, Antonio Butăcel, Darius Lascu)
Academia Hagi Albastru 2013 - Rapid București 4-0 (Nicholas Brătianu, Luca Gabriel Vlad, Antonio Butăcel, Claudiu Mocanu)
 
Categoria 2014:
 
Grupe:
Academia Hagi A 2014 - Ilie Oană 9-1 (Enis Regep 3, Denis Mâță 2, Călin Focșa 2, Mihail Goncear, Ianis Calagiu)
Academia Hagi A 2014 - Lazio Alb 5-3 (Enis Regep 2, Călin Focșa 2, Mihail Goncear)
Semifinale:
Academia Hagi A 2014 - Academia Hagi C 2014 2-4 (Călin Focșa, Ianis Calagiu)
Finala mică:
Academia Hagi A 2014 - Academia Hagi B 2014 5-1 (Călin Focșa 2, Ianis Calagiu, Mihai Roșu, Mihail Goncear)
Grupe:
Academia Hagi B 2014 - Udinese MCR 3-1 (Raul Iordan 2, Rareș Irimia)
Academia Hagi B 2014 - Rapid București 4-3 (Alexandru Ochia, Ianis Arnăutu, Rareș Irimia, Raul Iordan)
Semifinale:
Academia Hagi B 2014 - Optimum Alba Iulia 2-3 (Ianis Arnăutu 2)
Finala mică:
Academia Hagi B 2014 - Academia Hagi A 2014 1-5 (Raul Iordan)
Grupe:
Academia Hagi C 2014 - Lazio Bleu 8-0 (Eric Monea 3, Eric Roșcănianu 3, Tudor Dimcia 2)
Academia Hagi C 2014 - Real Junior Vaslui 2-2 (Eric Monea, Eric Roșcănianu)
Semifinale:
Academia Hagi C 2014 - Academia Hagi A 2014 4-2 (Eric Monea 3, Victor Marin)
Finala mare:
Academia Hagi C 2014 - Optimum Alba Iulia 6-0 (Eric Monea 2, Antonio Ionescu 2, Tudor Dimcia, Victor Marin)
Grupe:
Academia Hagi D 2014 - Juniorul București 4-0 (Raul Monea 2, Ionuț Becu, Alexandru Matei)
Academia Hagi D 2014 - Optimum Alba Iulia 4-5 (Patrick Fălină 2, Ionuț Becu, Alexandru Matei)
Jocuri de clasament:
Academia Hagi D 2014 - Udinese MCR 2-3 (Raul Monea, Patrick Fălină)
Academia Hagi D 2014 - Lazio Alb 1-0 (Ionuț Becu)
 
Categoria 2015:
 
Grupe:
Academia Hagi 2015 - Juniorul București 1-2 (Toma Bordei)
Academia Hagi 2015 - Progresul Spartac Albastru 5-2 (Halys Aptula, Toma Bordei, Ștefan Cocârlă, Andrei Dumitrescu, Vlad Vlăsceanu)
Academia Hagi 2015 - FCSB Albastru 3-1 (Toma Bordei, Ștefan Cocârlă, Andrei Dumitrescu)
Joc de clasament:
Academia Hagi 2015 - Progresul Spartac Alb 1-3 (Toma Bordei).
 
PRECIZĂRI:
 
Legea 190 din 2018, la articolul 7, menţionează că activitatea jurnalistică este exonerată de la unele prevederi ale Regulamentului GDPR, dacă se păstrează un echilibru între libertatea de exprimare şi protecţia datelor cu caracter personal.
 
Informațiile din prezentul articol sunt de interes public și sunt obținute din surse publice deschise.
 
Sursa foto: Academia Hagi
 
Citește și:
 
Turneul „Gheorghe Ola“
Nicolas Bejan, cel mai bun jucător, Eric Monea - golgeterul turneului. Fascinați de Farul și Real Madrid (GALERIE FOTO)

 

 
Urmareste-ne pe Google News

Ti-a placut articolul?

Comentarii