13:43 26 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Cristian Gavra a reușit o dublă Meci cu goluri multe, la Ovidiu, între Axiopolis Cernavodă și FC Viitorul

03 Feb, 2018 16:25 2816 Marime text
Echipa de fotbal Axiopolis Cernavodă, aflată pe locul trei în seria secundă a Ligii a 3-a, a susținut astăzi, pe un teren din incinta Academiei de Fotbal Gheorghe Hagi, de la Ovidiu, o partidă de verificare contra unei formații de la FC Viitorul.

Gazdele i-au aliniat pe jucătorii care nu au evoluat, vineri seară, împotriva Astrei Giurgiu și au completat echipa cu juniori Under-19 din cadrul Academiei Hagi.

Scorul a fost 5-1 (4-1) pentru FC Viitorul. Jucătorii de la echipa mare a campioanei României au evoluat în prima repriză, care a avut 50 de minute, în vreme ce după pauză pentru gazde a jucat echipa Under-19, pregătită de Cristian Cămui și Vasile Mănăilă.

Golurile din prima repriză ale FC Viitorul le-au aparținut lui Cristian Gavra (10, 45), Denis Drăguș (15) și Carlo Casap (40).

A fost un meci frumos, în care am văzut unde ne aflăm cu pregătirea. În prima repriză, meciul a fost echilibrat până în minutul 40, în acest interval scorul menținându-se 2-1. Viitorul a punctat în minutele 10 și 15, noi am redus din diferență în minutul 30, prin Fotescu, iar rezultatul de la pauză, 4-1, s-a înregistrat în urma golurilor Viitorului din minutele 40 și 45. 5-1, care a rămas și scorul final, s-a făcut în minutul 57, după care am operat și noi mai multe schimbări, a declarat Gheorghe Stănculescu, președintele secției de fotbal a clubului din Cernavodă.

Au evoluat echipele:

FC Viitorul: Buzbuchi (46 Murariu) - Sabangeanu (46 R. Ghiță), V. Ghiță (46 Leca), Horj (46 Suflaru), De Nooijer (46 Neciu) - Kostas (46 Negrean), Dumitrescu (46 Vidrăsan), Casap (46 Haită) - Mățan (46 Tucaliuc), Gavra (46 Bănică; 75 Mihalache), Drăguș (46 Pop).

Axiopolis (antrenor, Ionel Melenco): Puia (60 Nanu) - A. Rusu, Zaharia (46 Răvoiu), Andrescu (75 V. Hristu), Loloț (46 M. Hristu) - Vieru (60 Crețu), Moldoveanu (46 Abibula; 80 Vieru) - R. Mihalache (60 Moldoveanu), Fotescu (75 Vlăescu), Beșleagă (60 Loloț) - Moise (85 Șerban).

Nu au putut evolua L. Gheorghe (cu probleme medicale), G. Rusu (operat) și Sasu (învoit).

Axiopolis Cernavodă va susține următorul meci amical pe 10 februarie, cel mai probabil cu FC Viitorul Under-19.

Sursa foto (cu rol ilustrativ): fcviitorul.ro