08:52 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Cinci jucători de la FC Viitorul în lotul naţional Under-15 care a jucat cu selecţionata Ciprului (galerie foto)

22 Nov, 2019 00:00 3839 Marime text
Cei mai tineri dintre tricolorii României, componenţii lotului naţional Under-15 (antrenori, Răzvan Rotaru, Iulian Cojocaru, Valentin Sinescu), au susţinut o dublă amicală cu selecţionata similară a Ciprului, la Centrul Naţional de Fotbal Buftea.

În lotul României convocat pentru această acţiune s-au aflat şi cinci jucători de la FC Viitorul: Vlad Răfăilă (portar), Alin Ștefănescu, Sebastian Borza (fundaşi), Adrian Mazilu şi Adrian Caragea (mijlocaşi). Primul meci dintre cele două s-a ăncheiat la egalitate, 1-1, iar pentru România au evoluat: Răfăilă - Geană (Fărăgău 70+1), Popa, Ștefănescu, Borza - Brăşfăleanu, Horşia (Moraru 70+1) - Mazilu (Manolache 50), Stancovici (Nemţanu 50), Caragea (Căldăraru 61) - Melniciuc (cpt.) (Vînău 61). Pentru România a înscris (din penalty) Alexandru Melniciuc (22), oaspeţii egalând în minutul 64.

Partida revanşă s-a disputat ieri, tricolorii impunându-se cu 1-0. Unicul gol al partidei a fost înscris de Adrian Caragea, în debutul reprizei secunde, la doar câteva minute după ce jucătorul de la FC Viitorul intrase pe teren.

În această a doua partidă, România a jucat cu: Kis - Fărăgău (Geană 68), Sgârcitu (Popa 43), Brășfăleanu (cpt.), Borza (Stancovici 68) - Vînău (Horșia 43), Cibi (Ștefănescu 65), Mihăilă (Mazilu 68) - Manolache (Melniciuc 43), Dragomir (Caragea 43), Moraru.
.
 Sursa foto: Facebook (Nelu Mazilu, Federaţia Română de Fotbal)

Citeşte şi:

Fotbalişti de la FC Viitorul şi Kinder Constanţa, testaţi la Mogoşoaia pentru Naţionala de juniori a României

Meci amical. FC Viitorul Under-15 a învins AS Kinder Constanţa Under-16

Un junior care a jucat în meciul FC Viitorul - FC Argeş s-a accidentat serios, suferind o fractură (galerie foto)

Căpitan, tatăl fotbalistului Alin Mazilu Echipa de fotbal a SAJ Constanţa participă, la Cluj, la Cupa Serviciilor de Ambulanţă