Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
23:26 25 06 2019 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Calificare en-fanfare la turneul semifinal pentru FC Viitorul Under-13

ro

09 Jun, 2019 12:30 757 Marime text
După ce câștigase la pas Grupa A la turneul zonal de la Focșani (7-0 cu CSM Focșani, 5-0 cu Victoria Delta Tulcea și 6-0 cu Kids Tâmpa Brașov), FC Viitorul U13 a susținut astăzi finala competiției contra câștigătoarei Grupei B, Poli Iași.

Meciul nu a avut istoric, elevii lui Stelian Caluda (antrenor) și Mihai Stere (director coordonator) impunându-se cu 7-1, grație reușitelor lui Enes Sali 3, Eduard Chihaia 3 și Iustin Doicaru.

În urma acestui rezultat, FC Viitorul U13 s-a calificat la turneul semifinal al Juniorilor U13, programat în perioada 16-19 iunie 2019.

Lotul formației FC Viitorul U13, care a participat la turneul zonal de la Focșani a fost format din: Alberto Cimpoeșu, Rafael Munteanu - portari. Mario Raftu, Cătălin Cusmenco, Mario Dudu, Sergiu Gică, Eduard Gordin, Ramon Giurgiu, Ionuț Cercel, Bogdan Popovici, Eduard Chihaia, Enes Sali, Iustin Doicaru, Luca Băsceanu - jucători de câmpAntrenor: Stelian Caluda. Director Coortonator: Mihai Stere.


Rezultatele turneului zonal al Juniorilor U13 - Zona 2, de la Focșani:

Vineri, 7 iunie 2019:
ora 15.00 Kids Tâmpa Brașov - Victoria Delta Tulcea 2-1 (Grupa A)
ora 16.30 CSM Focșani 2007 - FC Viitorul 0-7 (Grupa A)
ora 18.00 Luceafărul Brăila - Poli Iași 1-4 (Grupa B)
ora 19.30 Luceafărul Galați - Juniorul Berceni 1-2 (Grupa B)

Sâmbătă, 8 iunie 2019:
ora 9.00 Victoria Delta Tulcea - FC Viitorul 0-5 (Grupa A)
ora 10.30 Kids Tâmpa Brașov - CSM Focșani 2007 2-0 (Grupa A)
ora 12.00 Poli Iași - Juniorul Berceni 4-0 (Grupa B)
ora 13.30 Luceafărul Brăila - Luceafărul Galați 0-1 (Grupa B)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
ora 15.00 CSM Focșani 2007 - Victoria Delta Tulcea 8-0 (Grupa A)
ora 16.30 FC Viitorul - Kids Tâmpa Brașov 6-0 (Grupa A)
ora 18.00 Luceafărul Galați - Poli Iași 1-9 (Grupa B)
ora 19.30 Juniorul Berceni - Luceafărul Brăila 1-0 (Grupa B)

Clasament final Grupa A: 1. FC Viitorul 9p, 2. Kids Tâmpa Brașov 6p, 3. CSM Focșani 3p, 4. Victoria Delta Tulcea 0p.
Clasament final Grupa B: 1. Poli Iași 9p, 2. Juniorul Berceni 6p, 3. Luceafărul Galați 3p, 4. Luceafărul Brăila 0p

Duminică, 9 iunie 2019:
ora 10.30 FINALA: FC Viitorul (1A) - Poli Iași (1B) 7-1

La Juniori U13 un meci are 60 de minute (2 reprize x 30 minute).

Sursa foto: FC Viitorul

Ti-a placut articolul?

Comentarii