01:10 10 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

C.S Tomis a fost invinsa la Calnau

11 Apr, 2005 00:00 724 Marime text
Cu toate ca C.S Tomis dorea obtinerea celei de-a patra victorii consecutive din acest retur de campionat, prima din deplasare insa, acest lucru nu a fost posibil. Formatia pregatita de Dumitru Musi si Ion Puscasu a cedat dupa o partida deosebit de echilibrata, cu scorul de 29-30 la Buzau in fata echipei Astral Posta Calnau. Constantencele, cu cea mai buna garnitura posibila din acest campionat, au inceput bine partida, stopand elanul de inceput al gazdelor. Echilibrul de forte de pe teren s-a mentinut si pe tabela de marcaj, aceasta indicand scorul de 13-13 la pauza. Repriza a doua a avut cam acelasi scenariu, cele doua echipe incercand sa impuna ritmul de joc ce le-ar fi putut aduce punctele puse in joc. Din pacate, avand un plus de concentrare in finalul intalnirii, dar si incurajate de un public inflacarat, gazdele au reusit sa se impuna la limita cu scorul de 30-29. In urma acestei infrangeri, C.S Tomis a coborat pe locul cinci in clasament, fiind devansata de Rulmentul Brasov, care a castigat cu scorul de 30-28 intalnirea din deplasare cu H.C.F Piatra Neamt. C.S Tomis va evalua la sfarsitul acestei saptamani pe teren propriu, urmand sa intalneasca imprevizibila echipa H.C Otelul Galati.