17:45 27 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Baschet CSM Constanța, victorie cu Rapid București, într-o atmosferă incendiară (GALERIE FOTO)

04 Feb, 2024 08:16 889 Marime text

Al doilea meci, a doua victorie în Top 10 Liga Națională Getica ‘95 pentru baschetbaliștii de la CSM Constanța, într-o atmosferă incendiară pe litoral, în Sala Sporturilor „Simona Amânar“ din Constanța!

CSM Constanța s-a duelat cu Rapid București, impunându-se cu 81-70 (46-32 la pauză).

Pe sferturi, scorul în partida Constanța – Rapid a fost 25-23, 21-9, 11-22, 24-16.

O nouă evoluție solidă pentru băieții antrenați de Dan Fleșeriu și Valentin Boian, susținuți în Sala Sporturilor de un public, ca de obicei, de nota 10! Felicitări, jucătorilor și staff-ului! Mulțumim pentru susținere tuturor celor care au fost în sală!, este mesajul CSM Constanța.

De la echipa de pe litoral, Henderson Jr a fost în prim-plan, cu 29 de puncte, Török a avut 14p, 5 recuperări, Duffy 13p, 7 recuperări, 3 pase decisive, Čižauskas 8p, 5 recuperări, 2 pase decisive, Hill 6p, Griffin 5p, 4 recuperări, 3 pase decisive, Gribinic 3p, Oprean 3p.

Pentru CSM Constanța urmează un alt meci important, în deplasare, cu CSO Voluntari, sâmbătă, 10 februarie.

Sursa foto: Facebook (CSM Constanța Baschet)