10:10 27 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Baschet CSM Constanța, învinsă de CSO Voluntari (GALERIE FOTO)

23 Mar, 2024 21:30 758 Marime text

Echipa masculină de baschet CSM Constanța a susținut astăzi, 23 martie 2024, un nou meci din Grupa 1-10 a Ligii Naționale, întâlnind pe teren propriu CSO Voluntari, un adversar redutabil.

Partida s-a încheiat cu succesul oaspeților, scor 93-74, într-o confruntare în care formația de pe litoral a căutat să reducă din diferență mai tot timpul.

CSO Voluntari a condus și la pauză, cu 45-35, iar pe sferturi meciul Constanța – Voluntari a evoluat astfel: 21-24, 14-21, 17-27, 22-21.

Rămas fără Jorden Duffy, accidentat în primul sfert, CSM Constanța nu a ținut ritmul cu adversara sa, având o zi foarte modestă la aruncările de 3 puncte, unde a avut numai trei reușite din cincisprezece aruncări. Cu o apărare fragilă, nu am avut o zi bună nici pe atac, sferturile 2 și 3 făcând diferența pe tabelă, se arată pe pagina de Facebook a CSM Constanța.

Au evoluat: Bryan Griffin 13p și 5 recuperări, Mario Lazar 12 puncte și 6 recuperări, Kyndall Hill 12 puncte și 5 recuperări, Vytenis Čižauskas 11p, 4 recuperări și 6 pase decisive, Cedric Henderson Jr 10p, 2pase decisive și 3 recuperări, Jorden Duffy 6p, 3 pase decisive și 3 recuperări, Rolland Török 5p, 5 recuperări și o pasă decisivă, Jaylon Scott 4p, 2 recuperări și o pasă decisivă, Ștefan Gribinic 1p, 1 recuperare și o pasă decisivă, Andrei Oprean 2 recuperări.

Pentru CSM Constanța urmează o deplasare la U-BT Cluj-Napoca, după care se întoarce pe teren propriu pentru ultimul meci din această fază, cu CSM Corona Brașov, pe 6 aprilie 2024.

Mulțumim, Constanța pentru sprijinul de la sală! Hai, Constanța!, este mesajul CSM Constanța.

Sursa foto: Facebook (CSM Constanța baschet)

CSM Constanța a pierdut meciul cu Rapid București, dar are avantajul rezultatelor directe în Top 10 (GALERIE FOTO)