14:25 29 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Baschet CSM Constanța, înfrângere pe terenul vicecampioanei CSM CSU Oradea

24 Dec, 2023 13:06 781 Marime text

Ieri, 23 decembrie 2023, CSM Constanța s-a deplasat la Oradea pentru penultimul meci al anului, disputat în fața lui CSM CSU Oradea, vicecampioana României.

În Oradea Arena, CSM Constanța a pierdut cu scorul de 90 – 76 (la pauză a  fost 50 - 36).

CSM CSU Oradea a controlat jocul după ce s-a impus în primul sfert cu 30 – 15.

Băieții antrenați de Dan Fleșeriu și Valentin Boian au dat o replică mult mai bună în următoarele parțiale, reușind chiar să câștige sferturile 2 și 4. Cedric Henderson Jr a fost coșgeterul partidei, cu 27 puncte (6 recuperări, 4 pase decisive), iar Bryan Griffin a încheiat meciul în double double, cu 16 puncte și 12 recuperări!

Au mai evoluat: Torok 8p, Hill 7p, Cizauskas 7p (4/5), Duffy 5p, Lazar 4p, Gribinic 2, Oprean, Balan, Jeles.

CSM Constanța joacă ultimul meci al anului, în Sala Sporturilor, cu BC CSU Sibiu, sâmbătă, 30 decembrie, de la ora 19.00.