09:49 28 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Baschet CSM Constanța a pierdut meciul cu SCMU Craiova

21 Dec, 2023 11:42 881 Marime text

Echipa de baschet masculin a CSM Constanța a întâlnit-o pe SCMU Craiova, ieri, 20 decembrie 2023, de la ora 18:00, în Sala Sporturilor din Constanța, în meciul din Liga Națională de Baschet Masculin Getica `95.

Meciul restant din etapa a 7-a a campionatului s-a încheiat cu victoria oaspeților, scor final 93 – 86 (48 – 51 la pauză).

„Oaspeții au preluat inițiativa după pauză și au forțat desprinderea pe final, grație unui procentaj mai bun atât la aruncările de 3 puncte cât și la cele de 2p, unde diferența a fost net în favoarea lor: 68% față de 50%! Băieții antrenați de Dan Fleșeriu n-au mai putut recupera de la 75-88, cu două minute înainte de final.

Au evoluat: Cizauskas 21 puncte, Duffy 19p, Diculescu 18p, Lazar 8p, Griffin 7p, Torok 5p, Hill 4p, Gribinic 2p, Henderson Jr 2p, Oprean. Urmează încă un meci greu, pe terenul vicecampioanei CSU CSM Oradea. Sâmbătă, 23 Decembrie, de la ora 18.00. Hai, Constanța!”, este mesajul transmis pe pagina de Facebook CSM Constanța Baschet.