10:03 15 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Baschet CSM Constanța Formația masculină, prima înfrângere în patru etape (GALERIE FOTO)

15 Oct, 2023 08:51 956 Marime text

Echipa masculină de baschet CSM Constanța a susținut meciul din etapa a patra a Ligii Naționale Getica 95, în deplasare cu CS Vâlcea 1924.

Veniți după trei victorii în cele trei meciuri jucate de la startul campionatului, baschetbaliștii de pe litoral au înregistrat acum prima înfrângere stagională, scor final 72-81.

Oaspeții au câștigat primul și al treilea sfert (22-18, 23-20), iar echipa vâlceană s-a impus în celelalte două (24-12, 19-15).

Penru CSM Constanța au evoluat: Cizauskas 17p (6 recuperări, 3 pase decisive), Duffy 13p, Henderson Jr 11p, Gribinic 9p, Griffin 9p, Hill 7p, Torok 4p, Lazar 2p, Jeles.

Baschetbaliștii CSM Constanța au avut o misiune dificilă în Sala Traian din Râmnicu Vâlcea.

Băieții antrenați de Dan Fleșeriu și Valentin Boian au câștigat primul sfert, cu 22-18, dar gazdele au întors rezultatul până la pauză, 42-34. Tot vâlcenii au intrat în avantaj în ultimul sfert, 62-57, și au rămas la conducere până la final, scor 81-72.

A fost primul meci pierdut în 4 etape de băieții noștri, care se pregătesc acum pentru duelul cu vicecampioana României, CSM CSU Oradea, care vine sâmbătă, pe 21 octombrie, la Sala Sporturilor. Hai, Constanța!, este mesajul clubului de la malul mării.

Sursa foto (cu rol ilustrativ): Facebook (CSM Constanța Baschet)

CSM Constanța, a treia victorie în campionat, după un final dramatic! (GALERIE FOTO + VIDEO)