Baschet CSM Constanța a încheiat sezonul pe locul al cincilea, după două victorii cu Universitatea Cluj
Baschet: CSM Constanța a încheiat sezonul pe locul al cincilea, după două victorii cu Universitatea Cluj
18 Apr, 2025 15:12
ZIUA de Constanta
635
Marime text

.jpg)
.jpg)
Sala “Horia Demian” din Cluj-Napoca a găzduit vineri, 18 aprilie 2025, meciul al doilea din seria pentru locurile 5-6 în Liga Națională de baschet, la feminine dintre formația gazdă, Universitatea și CSM Constanța.
A fost un joc la discreția echipei de pe litoral, care s-a impus mai clar decât în meciul tur, cu 96-60 (49-22).
Marți, 15 aprilie 2025, CSM Constanța câștigase prima partidă, cu 98-72, și, cu două victorii, a încheiat campionatul pe locul al 5-lea.
Scorul pe sferturi în meciul Universitatea Cluj - CSM Constanța a fost: 5-27, 17-22, 16-24, 22-23.
Punctele formației antrenate de Alina Șerban și Norbert Kovasch au fost realizate de: Teja Gorsic – 32, Anisia Croitoru – 21, Caroline Littlefield – 12, Miljana Dzombeta – 12, Teodora Turudic – 10, Amira Bou Chedid – 5, Ana Rosa Șerban – 4.
A fost un campionat tumultuos, cu de toate, plecări de jucătoare, schimbarea staff-ului, dar important este că s-a reușit această clasare meritorie, în condițiile în care mulți “specialiști” anunțau desființarea echipei.
Felicitări tuturor pentru această ediție de campionat încheiată cu o dublă victorie!
Hai Constanța!, este mesajul CSM Constanța.
Citește și:
Victorie fără emoții pentru baschetbalistele de la CSM Constanța în meciul contra Universității Cluj
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp
Comentarii