19:53 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

UPDATE. Egalitate Steaua-Dinamo, 1-1. Suporterii susţin Steaua pentru prima dată din decembrie 2014

06 Mar, 2016 20:20 2130 Marime text
Peste 350 de suporteri stelişti sunt prezenţi, la această oră, pe Stadionul Dinamo, la derbiul campionatului, fanii "roş-albaştilor" fiind pentru prima dată alături de formaţia favorită din decembrie 2014.

Suporterii Stelei sunt fără însemne, steaguri şi bannere. Clubul oaspete a solicitat dinamoviştilor 600 de bilete pentru acest meci.

Echipa Steaua nu a mai fost susţinută din tribune de fanii de la Peluza Nord şi de la Peluza Sud din decembrie 2014, când Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie a anulat printr-o decizie irevocabilă marca Steaua Bucureşti înregistrată de gruparea patronată de Gigi Becali.

UPDATE , ora 21:00
Steaua București o conduce pe Dinamo București cu scorul de 1-0, din min. 10, în această seară, în Șoseaua Ștefan cel Mare, în prima etapă din faza play-off a Ligii I de fotbal.

UPDATE 2, ora 21:45
Steaua a deschis scorul prin algerianul Jugurtha Hamroun (10), cu un șut la colțul lung, la capătul unei faze suspecte de ofsaid. Campioana a avut și o bară, prin Alex Chipciu (17), dar l-a pierdut pe Ciprian Marica, atacantul accidentându-se în minutul 36, după un șut tras la poarta lui Vytautas Cerniauskas, informează agerpres.ro

UPDATE 3, ora 22:30
Meciul s-a încheiat, la egalitate, în urmă cu doar câteva minute. Dinamo- Steaua s-a încheiat cu 1-1, în prima etapă din faza play-off a Ligii I de fotbal.

Sursă foto: realitatea.net