01:20 03 05 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Au murit frumos

25 Feb, 2010 22:55 1128 Marime text

tomis_2_25_02.jpgVoleibalistele de la Tomis Constanţa au ratat calificarea în final-four-ul Cupei CEV după ce au cedat şi în partida revanşă cu 1-3 în faţa rusoaicelor de la Uralochka. Gazdele au dominat clar startul de meci, decise să încheie conturile rapid şi au câştigat primul set cu 25-17 după 18 minute de joc. Parţialul doi a fost mai echilibrat, Constanţa reuşind să facă faţă cu brio atacurilor ruse. Din păcate, lipsa de concentrare din final le-a costat setul şi meciul, scorul, 25-20 fiind stabilit în 21 de minute. Al treilea parţial a fost unul de mare spectacol. Barun şi compania au vrut să demonstreze că merită locul în elită şi au pus mari probleme supercampioanelor ruse. A ieşit un 29-27 pentru Tomis, primul set pierdut de Uralochka acasă, însă nu mai conta. Utimul set s-a încheiat cu 25-21 pentru rusoaice, însă impresia lăsată de românce a fost mai mult decât bună.